Przegrana w Poznaniu
autor: BengoroZawodnicy Pogoni Szczecin ponieśli minimalną porażkę (0:1) z Lechem Poznań w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Portowcy oddali 20 strzałów, ale ten jeden Lecha okazał się celny i punkty zostały w Wielkopolsce.

W 9. minucie po raz pierwszy interweniował Valentin Cojocaru. Rumun złapał piłkę po strzale Alana Czerwińskiego. Chwilę później sprzed pola karnego uderzał Linus Wahlqvist, ale futbolówka po strzale obrońcy przeleciała nad bramką. Vahan Bichakhchyan w 14. minucie zamykał głową dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Przed drugą szansą stanął w 30. minucie Czerwiński uderzył lepiej z ostrego kąta, jednak Cojocaru kolejny raz się wykazał udaną obroną. Zaraz po tym Pogoń miała stuprocentową okazję. Rafał Kurzawą wypatrzył Wahlqvista, Szwed trafił w boczną siatkę. Z kolei Lech groźnie atakował za sprawą Adriela Ba Loui. Jego strzał zablokował Mariusz Malec. Trzecią szansę miał Bichakhchyan. Bartosz Mrozek odbił piłkę przed siebie po próbie Grosickiego. Bichakhchyan dopadł do niej i soczyście uderzył wolejem, ale instynktem popisał się Mrozek.

Po przerwie Lech zaczął od celnego strzału Mikaela Ishaka. Napastnik trafił wprost w Cojocaru. Kilka minut później kibice Pogoni widzieli już piłkę w siatce, ale niestety Bartosz Salamon w ostatniej chwili wybił ją z linii bramkowej po strzale Bichakhchyana. Celne próby zaliczyli też Wahlqvist i Kurzawą. Oba strzały bez większych problemów wybronił Mrozek. Niestety, w 77. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Joela Pereiry, Bartosz Salamon zgrał piłkę do Ishaka, który z bliska wpakował ją do siatki. Był to jedyny gol w tym spotkaniu, mimo że Pogoń oddała 20 strzałów.