Ruszamy
Kończy się czas bez piłki. W najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki IV ligi sezonu 2022/23. Jak już informowaliśmy wcześniej, Flota rozpocznie wyjazdem do Ludowego Klubu Sportowego Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Spotkanie zostanie rozegrane 06 sierpnia 2022 o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Leśnej w Niechorzu. Będzie to zarazem najkrótszy wyjazd Floty w tym sezonie, liczący zaledwie 75 kilometrów. Wybrzeże Rewalskie jest beniaminkiem, ale klubem dobrze nam znanym. W dalszej przeszłości wielokrotnie spotykaliśmy się z nim w sparingach, a już jako Morski Klub Sportowy spotkaliśmy się ligowo w sezonie 2017/18 w 'wyższej' klasie okręgowej.
Mimo iż Flota walczyła wówczas o awans do IV ligi, a Wybrzeże ostatecznie spadło do 'niższej' okręgówki, oba bezpośrednie mecze były bardzo zacięte i trudne. Przypomnijmy, że w Niechorzu w 27 minucie prowadziliśmy już 4-0, by 6 minut później było już tylko 4-3. Ostatecznie wygraliśmy 6-4. W rewanżu na sztucznej nawierzchni w Świnoujściu było gorzej, zaledwie remis 2-2, w dodatku do przerwy przegrywaliśmy 0-2, a wyrównującego gola strzelił w 90+4 minucie z rzutu wolnego Grzegorz Skwara.

Sobotni gospodarze poprzedni sezon przeszli jak burza. W 30 meczach zdobyli 79 punktów, tylko raz przegrywając 2-3 w Resku z Mewą, za to zdobywając komplet punktów z jedynymi konkurentami do awansu, tj. Regą Trzebiatów i Gryfem Kamień Pomorski. Różnica bramek imponująca 167-31, z czego 53 strzelili w spotkaniu z Pomorzaninem Nowogard i 10 ze Spójnią Świdwin.
Na co stać będzie Wybrzeże Rewalskie w sobotę? Ciężko powiedzieć. Najbardziej obawiamy się tzw. siły rozpędu. W kadrze zespołu zaszło jednak kilka zmian i nie wiadomo na ile okażą się one wzmocnieniami i czy nowi zdążą się zgrać do soboty. Odszedł między innymi były zawodnik Floty Maksym Oliinyk, za to zasilił Wybrzeże Michał Protasewicz, a także tacy zawodnicy jak Konrad Data, Kacper Aleksiuk, czy Konrad Żulpa. W grach kontrolnych Wybrzeże Rewalskie pokonało po 8-1 Inę Goleniów i Prawobrzeże Świnoujście, 3-2 Gryfa Kamień Pomorski oraz przegrało 1-3 z Hutnikiem Szczecin.

Jeśli chodzi o Flotę, to wiadomo, że Adrian Kranz trafił do Prawobrzeża Świnoujście i dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Kacper Robaczyński wraca do Polonii Leszno; poza tym ubytki jak napisaliśmy w artykule z 18 lipca. Nowe twarze to Michał Barański, Dawid Drumlak, Jakub i Szymon Grafowie oraz Rajan Skwara. Aktualna kadra pierwszego zespołu znajduje się tutaj. Zespół rozegrał tylko 2 sparingi, wygrywając 4-1 z Iskierką Szczecin i remisując bezbramkowo z Greifswalder FC.

relacjďż˝ dodaďż˝: TUPACK