Pogoń lepsza od Lecha w Opalenicy
Za nami pierwszy z dwóch planowanych meczów sparingowych naszej drużyny podczas zgrupowania w Opalenicy. Dziś Portowcy sprawdzili się w tym niewielkim, wielkopolskim miasteczku z aktualnym mistrzem Polski, Lechem Poznań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 1:0 po trafieniu Sebastiana Kowalczyka.

Temperatura w Opalenicy sięgała blisko 30 stopni, więc warunki gry nie były łatwe. Mimo to, spotkanie było prowadzone w niezłym tempie. Lepiej w mecz weszli rywale. W 6. minucie gry „centrostrzał” Joao Amarala niewiele minął bramkę Stipicy. Niedługo później ładnie dośrodkowywał w nasze pole karne Joel Pereira, głową strzelał Szymczak, jednak nie udało mu się skierować piłki do siatki.
Pierwsza niezła okazja dla Portowców miała miejsce w 22. minucie. Wówczas nieco przestrzeni przed polem karnym Lecha znalazł Drygas, ale strzał naszego pomocnika był bardzo niecelny. W 29. minucie uderzenia sprzed pola karnego spróbował z kolei Sebastian Kowalczyk. Strzał „Kowala” było już znacznie bardziej precyzyjny i Portowcy wyszli na prowadzenie.

Spotkanie składało się z trzech 30-minutowych tercji. Tę drugą nasi piłkarze zaczęli aktywnie, jednak ich liczne dośrodkowania nie znajdowały adresatów. W 39. minucie boisko z powodu urazu musiał niestety opuścić Mariusz Fornalczyk. Za niego na placu gry pojawił się Marcel Wędrychowski. Kolejne minuty upływały w nieco wolniejszym tempie - wydawało się, że obu drużynom zaczęły mocniej dawać się we znaki letnie upały w Opalenicy. Po 60. minucie w obu drużynach doszło do kilku roszad. Wtedy też gra ponownie się ożywiła. W 68. minucie ponad bramką Rudki strzelał Wędrychowski. W końcówce rywale szukali wyrównania. Lech większość akcji starał się przeprowadzać bocznymi strefami boiska, ale Portowcy dobrze sobie radzili z licznymi dośrodkowaniami posyłanymi przez przeciwników w nasze pole karne. W ostatnich minutach jeszcze szansę na wyrównanie miał Michał Skóraś, ale jego strzał dobrze wybronił Klebaniuk. Ostatecznie Portowcy zakończyli więc sparing skromnym zwycięstwem.