Awans z niesmakiem
autor: pogonszczecin.pl Wyspa gejzerów pozostała niezdobyta przez Dumę Pomorza. Pogoń wywalczyła awans, ale przegrała w rewanżowym spotkaniu z KR Reykjavíkur 1:0. Szczecinianie od początku meczu na Islandii wyglądali na oszczędnych. Na pewno brakowało sytuacji oraz tej agresji jak w spotkaniu z minionego czwartku. Korzystny rezultat ze Szczecina usprawiedliwiał jednak przyjezdnych. Niestety tuż przed przerwą defensywa Pogoni dała się zaskoczyć. Drzemkę obrońców wykorzystał Sigurður Bjartur Hallsson, który silnym strzałem wykończył sytuację sam na sam.
Pojedynek w drugiej połowie zrobił się bardziej otwarty. Jedni i drudzy zdecydowanie śmielej zaczęli prezentować się pod bramką rywali. W 47. minucie pierwszy celny strzał oddali goście, a miało to miejsce za sprawą Damiana Dąbrowskiego. Chwilę później Kamil Grosicki ładnie wyłożył piłkę Luce Zahoviciovi, jednak jego płaski strzał w porę zablokował obrońca. Słoweniec jeszcze lepszą okazję miał w 64. minucie. Tym razem podaniem obsłużył go Luis Mata, ale napastnik Pogoni przestrzelił z bliskiej odległości. Z czasem przewaga przyjezdnych rosła. W 75. minucie o krok od gola był Vahan Bichakhchyan. Tym razem piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Ormianin wraz z Pontusem Almqvistem wyraźnie ożywili grę Pogoni po wejściu na boisku na ostatnie dwadzieścia minut. Niestety Portowcom nie udało się uniknąć wpadki i podobnie jak niemal 21 lat temu przegrali na Islandii. Drugą złą wiadomością po spotkaniu jest uraz Kóstasa Triantafyllópoulosa, którego Grek nabawił się w pierwszej połowie meczu.

Rywalem Pogoni Szczecin w II rundzie eliminacji LKE będzie Brøndby IF. Pierwsza potyczka z Duńczykami już w następny czwartek w Szczecinie o godzinie 18:30.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

UEFA Europa Conference League (2022/2023)
KR Reykjavíkur Pogoń Szczecin
1 0
14-07-2022 20:15
widzów: 1050, KR-völlur (Reykjavík)
1:0 - 44' - Sigurour Bjartur Hallsson dodaj video
KR Reykjavik: 1. Betir Olafsson - 11. Kennie Chopart (29. Aron Thordur Albertsson 78' ), 5. Arnor Adalsteinsson, 15. Pontus Lindgren, 18. Aron Kristofer Larusson - 23. Atli Sigurjonson (2. Stefan Arni Geirsson 78' ), 4. Hallur Hanson, 16. Elmar Bjarnason (22. Thorsteinn Mar Ragnarsson 78' ), 6. Gretar Snaer Gunnarsson, - 17. Stefan Alexander Ljubicic (9. Kjartan Finnbogason, 69' ), 33. Sigurour Bjartur Hallsson (14. Aegir Jarl Jonasson 65' ).

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos (33. Mariusz Malec 38' ), 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata - 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk (22. Vahan Bichakhchyan 69' ) (99. Mateusz Łęgowski 85' ), 21. Jean Carlos Silva, 11. Kamil Grosicki ((17. Mariusz Fornalczyk 87' ) - 10. Luka Zahović (9. Pontus Almqvist 69' ).

żółte: Sigurjonson, Chopart, Hallsson (KR), Zahovic, Bichakhchyan (Pogoń) sędzia: Andrew Davey (Irlandia Północna)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro, ligamistrzow1 - dziękujemy