Równanie w górę
Przed rozpoczęciem meczu zawodnicy obu drużyn ustawili się na kole, co wyglądało jakby za chwilę miała być minuta ciszy.

Ale tym razem powód był diametralny, tzn. bardzo radosny. Koledzy z drużyny, w imieniu zarządu i całego klubu, a także kibiców, wręczyli kwiaty i skromny upominek Pawłowi Iskrze, który dziś rano wstąpił w związek małżeński z Sandrą. Oczywiście redakcja serwisu obiema rękoma podpisuje się pod gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności. Po prostu: niech Wam się szczęści. A co do samego meczu... No cóż, trzeba przyznać, że nie stał on na najwyższym poziomie, ale pamiętajmy też o tym, że nie jest to etap, w którym stawia się na czarowanie piękną grą publiczności, której zresztą nie ma, a raczej nie wolno być.
Na początku w posiadaniu piłki częściej byli goście i nawet trawa była bardziej deptana na połowie Floty, ale nie wynikało z tego nic. Za to w 16 minucie z ostrego kąta huknął Prawucki, lecz Mikołajczakowi udało się z pomocą szczęścia wybić tuż nad poprzeczkę. Minutę później z daleka Szewczuk trafił w obronę, a próba dopełnienia przez Jóźwiaka była niecelna. Ze strony gości w 23 Zaborowski z wolnego strzelił wysoko nad poprzeczkę, a w 37 spróbował Zbiranek, tyle że zbyt lekko. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy technicznie głową uderzył Wawrzyniak, ale obok bramki.

Gra ożywiła się po przerwie. Było już szybsze tempo i ciekawsze akcje. W 58 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Boksińskiego na Pedzie. Do piłki podszedł Iskra i przyznam, że w tym momencie zamarłem, z obawy czy wytrzyma presję w tak ważnym dla niego dniu. Ale podjął się i strzelił pewnie nad rzucającym się w prawą stronę bramkarzem. Szansa na podwyższenie była w 76, kiedy po bitym przez Kopcia wolnym, Stasiak z głowy trafił w ziemię. Ze strony gości próbę zza pola karnego podjął Chruścicki, ale na posterunku był Kusztan. W 1 minucie czasu doliczonego z 8 metrów uderzył Peda lecz dobrze ustawiony Mikołajczak piłkę odbił.

Mecz, jak napisałem wyżej, nie był czarujący, ale wynik 1-0 jest chyba jedynym odzwierciedlającym to, co działo się na boisku. Pozytywne dla nas jest to, że w odróżnieniu od poprzedniego spotkania z Nielbą, tym razem nie było rozluźnienia po strzelonej bramce. A to, jakby nie patrzeć, już postęp.

Sobotni mecz przypadł w 64. rocznicę powstania klubu. Tym bardziej więc fajnie, że był on wygrany. A to wcale nie byle co; po raz ostatni u siebie wygraliśmy 24 października 2020 z Gryfem Wejherowo 3-1, potem były 2 wygrane wyjazdowe z zespołami wyżej notowanymi, ale w Świnoujściu mogliśmy cieszyć się tylko remisem z Bałtykiem Gdynia. Niech więc to jubileuszowe zwycięstwo będzie początkiem przełamania. Tyle, tylko, że najbliższy mecz w Świnoujściu za ponad miesiąc, 22 maja.

III liga gr. II - grupa B (2020/2021)
Flota Świnoujście Pomorzanin Toruń
1 0
17-04-2021 14:00
widzów: Bez udziału publiczności , Obserwator: Czesław Kozak.
1:0 - 59' - Paweł Iskra (karny)
Flota: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Dmytro Szewczuk, Marcin Wawrzyniak, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Jarosław Jóźwiak (72 Arkadiusz Czarnecki, 83 Mariusz Bedliński), Grzegorz Tarasewicz (70 Łukasz Kopeć), Krystian Peda, Konrad Prawucki, Paweł Iskra (90+1 Jakub Kuzio).
Nie grali: Łukasz Gądek, Błażej Jezierski, Roman Dziuba.
Trenerzy: Łukasz Borger, Jarosław Jóźwiak.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak, Patryk Boksiński, Kamil Piskorski (83 Kamil Woroniecki), Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski (76 Kacper Rybacki), Dawid Zaborowski, Damian Szczepański, Jakub Sajda (83 Łukasz Chruścicki), Mateusz Zbiranek, Adrian Wróblewski.
Nie grali: Mateusz Złotogórski, Wojciech Wołk, Paweł Karbowiński, Nicolas Kankowski.
Trenerzy: Damian Bławat, Paweł Ernest.
Kierownik drużyny: Mateusz Grudziński.

żółte Kartki:
Flota: Borger (60), Szewczuk (72), Kopeć (90+5).
Pomorzanin: Zbiranek (61), Piskorski (77). sędzia: Sebastian Pakuszewski Dawid Nitka Sebastian Marciniak

Dane pomogli uzupełnić: szymon1999, TUPACK - dziękujemy