Stalpro Błyskawica Szczecin odpada z Pucharu Polski

Po trzech zwycięstwach w rundach wstępnych rozgrywek o TAURON Puchar Polski w dzisiejszy wieczór siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin musieli uznać wyższość przyjezdnych z LUK Politechniki Lublin.
STALPRO Błyskawica Szczecin 0:3 LUK Politechnika Lublin (19:25, 12:25, 17:25)

Spotkanie przy pustych trybunach STALPRO Błyskawica rozpoczęła w składzie: Zapaśnik, Sikorski, Bukowski, Śląski, Markiewicz, Kurpik oraz Grot (L) i Herrmann (L).

Rozgrywany w środę 4 listopada mecz w ramach 2. rundy rozgrywek był pierwszą okazją dla Szczecinian do sprawdzenia formy po długiej przerwie od gry w związku ze zdiagnozowanymi przypadkami zarażenia koronawirusem. Powrót na parkiet Szczecińskiego Domu Sportu wypadł na mecz z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej. LUK Politechnika Lublin, która dopiero od tego meczu rozpoczynała swój udział w TAURON, Pucharze Polski na ligowych parkietach TAURON 1. Ligi wygrała dotychczas wszystkie trzy spotkania nie tracąc przy tym nawet jednego seta.

Dobre przyjęcie i pewna zagrywka były elementami, które towarzyszyły Lublinianom przez cały mecz zapewniając kontrolę nad przebiegiem spotkania. Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości i szybko odskoczył na kilkupunktową przewagę. Za sprawą efektownych bloków Adama Kurpika i Damiana Markiewicza szczecinianie zasygnalizowali, że nie zamierzają oddać meczu bez walki. Mimo tego siatkarze LUK Politechniki Lublin w końcówce ponownie szybko uzyskali kilka punktów przewagi wygrywając pierwszą partię 19:25. Pozostałe odsłony tego spotkania również odbywały się pod pełną kontrolą gości. Siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin wykazywali się w pojedynczych akcjach efektownymi akcjami w ataku i bloku ale okazało się to niewystarczającym argumentem na dobrze dysponowanych podopiecznych Macieja Kołodziejczyka, którzy w drugim secie zwyciężyli 12:25, a w trzecim 17:25.

Siatkarzy STALPRO Błyskawicy Szczecin czeka teraz powrót na parkiety II ligi. W sobotę 7 listopada o godzinie 18 zmierzą na wyjeździe z zespołem Enea Energetyk Poznań. W najbliższym meczu w roli gospodarza szczecinianie podejmą 14 listopada SKS Gorzów Wielkopolski.

relacjďż˝ dodaďż˝: emil123