Pogoń znów przegrywa
autor: /meW niedzielne popołudnie przedłużyła się zła seria szczecińskiej Pogoni. Portowcy przegrali z Lechem Poznań 0:1, notując tym samym trzecią porażkę z rzędu w lidze. Podopieczni Kosty Runjaicia utrzymali pozycję wicelidera rozgrywek, choć ich przewaga nad kolejnymi drużynami powoli topnieje.
Pierwsza część spotkania była w wykonaniu szczecinian bardzo słaba. Portowcy potrafili co prawda długo utrzymywać się przy piłce, bez problemów wychodzić spod pressingu, jednak na tym pozytywy się kończyły. Po przekroczeniu linii środkowej piłkarze ze Szczecina stawali się zagubieni, brakowało jakiegokolwiek strzału z dystansu, a nawet dośrodkowania.

Lech długo brał przykład z Pogoni, jednak chwilę przed przerwą przycisnął i dość łatwo dopiął swego. Po dograniu Pedro Tiby piłkę głową w bramce Pogoni umieścił Bartosz Salamon. Po stracie bramki Pogoń szybko chciała odpowiedzieć, a dobrą okazję miał Kamil Drygas, jednak jego uderzenie w środek bramki pewnie złapał Mickey van der Hart. Strzał kapitana Pogoni z 45 minuty był pierwszym celnym uderzeniem gospodarzy w tym spotkaniu.

Po zmianie stron na boisku wiele się nie zmieniło. Pogoń nadal błądziła na połowie rywali, natomiast Lech marnował doskonałe okazje. Po błędzie Benedikta Zecha oko w oko z Dante Stipicą stanął Dani Ramirez, jednak uderzył obok bramki. Dobrą okazję dla przyjezdnych miał również Filip Szymczak, jednak jego strzał nie mógł zagrozić bramce Pogoni.

Ofensywa gospodarzy odżyła po wejściu debiutującego Rafała Kurzawy. Pomocnik zaraz po wejściu wypracował sobie pozycję do strzału, jednak uderzył wprost w bramkarza gości. Mickey van der Hart klasę pokazał w końcówce, gdy świetnie sparował piłkę uderzoną przez Mariusza Malca. Chwilę później Rafał Kurzawa świetnie wypatrzył Lukę Zahovicia, jednak ten uderzył niecelnie.

Pogoń Szczecin przegrała trzeci ligowy mecz z rzędu i traci coraz więcej punktów do pewnie zmierzającej po mistrzostwo Legii Warszawa. Punktami z Pogonią zrównał się natomiast Raków Częstochowa, a jeśli Pogoń nie opanuje kryzysu, to dogodni ją grupa pościgowa.

widzów: Bez udziału publiczności
40' - 0:1 - Bartosz Salamon dodaj video
POGOŃ: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski (9. Adam Frączczak 81' ), 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata (20. Alexander Gorgon 55' ) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (7. Rafał Kurzawa 66' ), 64. Kacper Kozłowski (61. Kacper Smoliński 55' ), 27. Sebastian Kowalczyk - 19. Adrian Benedyczak (10. Luka Zahović 46' )

LECH: 1. Mickey van der Hart - 44. Alan Czerwiński, 4. Thomas Rogne, 18. Bartosz Salamon, 38. Jakub Kamiński - 21. Michał Skóraś, 25. Pedro Tiba, 10. Dani Ramirez (30. Nika Kvekveskiri 90' ), 6. Jesper Karlstrom, 8. Jan Sykora (11. Filip Marchwiński 80' ) - 20. Aron Johannsson (23. Filip Szymczak 73' )

żółte Kartki: Benedyczak, Mata - Salamon sędzia: Bartosz Frankowski Marcin Boniek Jakub Winkler

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy