Pogoń wygrywa w pierwszym tureckim sparingu
autor: pogonszczecin.plDuma Pomorza dobrze rozpoczęła okres przygotowawczy w Turcji. Szczecinianie pokonali CS Universitatea Craiova 3:1. Rumuński zespół to czwarta drużyna tamtejszej ekstraklasy. Rumuni w poprzednich meczach sparingowych pokonali Eintracht Braunschweig 2:0 oraz przegrali z FC Aarau 1:0. Duma Pomorza miała za sobą kontrolny mecz z Herthą Berlin, który przegrała w stolicy Niemiec 1:0.
W 14. minucie szczecinianie rozwiązali worek z bramkami. Portowcy szybko przejęli piłkę w środku pola i przeprowadzili szybki atak. Tomás Podstawski koronkowo rozegrał piłkę z Srđanem Spiridonoviciem. Ten drugi uderzył lewą nogą z powietrza i pokonał Mirko Pigliacelliego. W 31. minucie było 2:0. Portowcy znów skonstruowali szybki atak po przejęciu piłki. Silnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Soufian Benyamina. Asystę przy jego golu zaliczył Damian Dąbrowski. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobyli Rumuni. W 37. minucie Igor Łasicki przewrócił w polu karnym Alexandru Cicâldău, który sam wymierzył sprawiedliwość. Wynik spotkania Pogoń ustaliła w 74. minucie. Piłkę z lewej strony podał testowany André Fomitschow, ładnie opanował ją Michális Maniás i podwyższył na 3:1.

Pogoń Szczecin - Universitatea Craiova 3:1
Srđan Spiridonović 14', Soufian Benyamina 31', Michális Maniás 74' - Alexandru Cicâldău 38'k

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica (46' 26. Jakub Bursztyn) - 22. David Stec (46' 2. Jakub Bartkowski), 23. Benedikt Zech (46' 33. Mariusz Malec; 87' 75. Filip Balcewicz), 55. Igor Łasicki (62' 74. Kryspin Szcześniak), 77. Ricardo Nunes (46' 76. Michał Kwiecień) - 16. Santeri Hostikka (62' 81. André Fomitschow), 28. Tomás Podstawski (62' 73. Kacper Cichoń), 8. Damian Dąbrowski (46' 61. Kacper Smoliński), 27. Sebastian Kowalczyk (46' 9. Adam Frączczak), 10. Srđan Spiridonović (46' 25. Paweł Cibicki) - 11. Soufian Benyamina (46' 7. Michális Maniás)

Universitatea Craiova: 13. Pigliacelli - 27. Martic, 15. Cosic, 26. Acka, 30. Mățel - 16. Nistor, 8. Mateiu, 10. Cicâldău - 9. Ivan, 7. Roman, 28. Mihăilă
Od 65. minuty: 25. Marinescu - 18. Vlădoiu, 33. Bălașa (cpt.), 2. Tiago, 39. Juncu - 37. Danciu, 34. I. Popescu, 21. Ivanov - 22. Bărbuț, 38. Nițu, 17. Baiaram

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447