Portowcy wygrywają w Policach
autor: Artur Szefer Duma Pomorza udanie rozpoczęła okres przygotowawczy do nowego sezonu. Wczoraj w Policach szczecinianie pokonali Chemika 3:0. W barwach Pogoni Szczecin po raz pierwszy wystąpili Dante Stipica, Kóstas Triantafyllópoulos czy Benedikt Zech. Opiekun szczecińskiego zespołu dał także szanse młodym zawodnikom. W Policach zagrali m.in. Hubert Turski, Mateusz Bochnak czy Maciej Żurawski. Beniaminek trzeciej ligi nie postawił Portowcom większego oporu. Polickim zespołem dzielnie dyrygował doświadczony Bartosz Ława.
Pierwszą bramkę w środowym meczu zdobył Iker Guarrotxena. Pomocnik Pogoni wykorzystał błąd obrony Chemika i precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza miejscowych. Następne gole padły w końcówce spotkania. Dubletem popisał się Soufian Benyamina. Napastnik Pogoni najpierw wykorzystał rzut karny, a kilka minut później wykorzystał dośrodkowanie Zvonimira Kožulja.

Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
Iker Guarrotxena 8'; Soufian Benyamina 83'k, 86'

Pogoń (I połowa): 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 54. Maciej Żurawski, 15. Hubert Matynia - 34. Iker Guarrotxena, 28. Tomas Podstawski, 14. Kamil Drygas, 29. Marcin Listkowski, 9. Adam Frączczak - 63. Hubert Turski

Pogoń (II połowa): 26. Jakub Bursztyn - 2. Jakub Bartkowski, 55. Hubert Sadowski, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes - 16. Santeri Hostikka, 70. Damian Pawłowski, 17. Zvonimir Kozulj, 27. Sebastian Kowalczyk, 65. Mateusz Bochnak - 11. Soufian Benyamina

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447