Drygas daje trzy punkty
Po niezbyt porywającym widowisku Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Cracovię 1:0. Jedyne trafienie w tym spotkaniu zanotował Kamil Drygas. Dzięki tej wygranej Portowcy awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli i niemalże zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Pierwszą okazję stworzyła sobie Pogoń. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową niecelnie uderzał Michalis Manias. Chwilę później blisko zdobycia bramki byli goście, po rozegraniu z autu z pola karnego tuż nad bramką uderzył David Jablonsky. Po w miarę dobrym początku oba zespoły zdecydowały się na wolne rozgrywanie akcji, rzadko zapędzając się pod pole karne rywali.
Dopiero w 30 minucie spotkania ponownie groźnie zrobiło się pod bramką Pogoni. Najpierw po błędzie Mariusza Malca strzał z ostrego kąta obronił Dante Stipica, a dobitkę zablokował Benedikt Zech. Tuż przed przerwą wynik otworzyć mogli goście, a dokładniej Rafael Lopez. Jego uderzenie z trudem obronił Dante Stipica. Po tej interwencji Cracovia długo zadomowiła się w polu karnym Portowców, jednak pierwsza część zakończyła się bez bramek.

Początek drugiej połowy lepiej zaczął się dla przyjezdnych. Cracovia częściej gościła pod bramką gospodarzy i coraz groźniej atakowała. Po jednej z tych akcji piłka wpadła do bramki Pogoni, po uderzeniu Cornela Rapy, piłkę do bramki skierował David Jablonsky. Po wideo weryfikacji uznano jednak, że zawodnik Cracovii znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Po tej sytuacji na boisku pojawił się Kamil Drygas. I to właśnie ten zawodnik otworzył wynik spotkania. Na lewej stronie znalazł się Marcin Listkowski, dograł przed bramkę a tam świetnie znalazł się Kamil Drygas, który pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Po strzeleniu bramki inicjatywę przejęła Pogoń. Najpierw swoją okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Hubert Turski. A chwilę później po rzucie rożnym tuż obok bramki uderzał Tomas Podstawski. Swoją okazje miał jeszcze Kamil Drygas, jednak piłka do siatki gości już nie wpadła.

Nerwowo w ostatnich minutach było natomiast pod bramką gospodarzy, bowiem do końca Cracovia walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu. Ostatecznie Pogoń utrzymała prowadzenie do końca i mogła cieszyć się z trzech puntów.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: WpV

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2019/2020)
Pogoń Szczecin Cracovia
1 0
06-06-2020 20:00
1:0 - Kamil Drygas 64 ' dodaj video
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes - 16. Santeri Hostikka, 28. Tomás Podstawski, 29. Marcin Listkowski, 27. Sebastian Kowalczyk (75, 54. Maciej Żurawski), 15. Hubert Matynia (54, 14. Kamil Drygas) - 7. Michális Maniás (68, 63. Hubert Turski)

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 14. Ivan Fiolić (65, 99. Tomáš Vestenický), 5. Janusz Gol (72, 8. Milan Dimun), 22. Florian Loshaj (80, 77. Sebastian Strózik), 10. Pelle van Amersfoort, 7. Thiago - 21. Rafael Lopes

żółte kartki: Listkowski, Maniás - Helik, Loshaj.
czerwona kartka: Michał Helik (90. minuta, Cracovia, za drugą żółtą) sędzia: Szymon Marciniak (główny) - Paweł Sokolnicki,Adam Kupsik (asystenci) - Tomasz Marciniak (techniczny) - Zbigniew Dobrynin, Paweł Pskit (VAR)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy