Porażka na własnym stadionie
autor: mePiłkarze Pogoni Szczecin nie przełamali złej passy i przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:2. I choć początek spotkania zdecydowanie był po stronie gospodarzy, to właśnie oni musieli pogodzić się z porażką po 90 minutach. Na dodatek kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Kostasa Triantafyllopoulosa. Honorowe trafienie dla podopiecznych Kosty Runjaića zaliczył Paweł Cibicki.
Po porażce w Zabrzu kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Twardowskiego liczyli na rehabilitację. Początek spotkania mógł utwierdzić ich w przekonaniu, ze tak właśnie będzie. Już w drugiej minucie na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Hubert Matynia i piłka minimalnie minęła słupek bramki. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Santeri Hostikka. Fin mógł strzelić bramkę po dośrodkowaniu jednego z kolegów w dziewiątej minucie a po chwili w solowej akcji, gdzie czujnością wykazała się obrona gości. W 23. minucie z dystansu obok słupka uderzał Zvonimir Kozulj, a kolejną okazję miał występujący tym razem od początku spotkania Paweł Cibicki. I tak przy biernej postawie Jagiellonii dotarliśmy do 34. minuty, wówczas to futbolówkę do bramki zupełnie niespodziewanie skierował Maciej Makuszewski. Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się już nic ciekawego.

Po zmianie stron jako pierwsza sytuację stworzyła sobie Jaga. Puljić uderzył na bramkę gospodarzy, ale na posterunku był Stipica. Pogoń nie zamierzała jednak rezygnować. W 54. minucie Cibicki otrzymał piłkę od Listkowskiego i uderzył pod poprzeczkę. Granatowo - Bordowi wyrównali. Chwilę później akcja Steca z Kowalczykiem powinna zakończyć się golem, ale kapitan Pogoni chybił.
W 65.minucie nastąpiły wydarzenia, które zmieniły obraz spotkania. Matynia zbyt krótko zagrał do Triantafyllopoulosa w okolicach pola karnego a ten sfaulował rywala, za co został ukarany czerwoną kartką. Na domiar złego egzekwujący rzut wolny Ariel Borysiuk pokonał chorwackiego bramkarza Pogoni i goście objęli prowadzenie. Kolejne minuty upływały pod znakiem ataków Pogoni, która praktycznie nie opuszczała połowy rywala. Nic jednak z tego nie wynikało. Gospodarzom ewidentnie brakowało wykończenia sytuacji i wynik nie uległ zmianie.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
0:1 33' Maciej Makuszewski
1:1 54' Paweł Cibicki
1:2 69' Ariel Borysiuk

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 55. Igor Łasicki, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 15. Hubert Matynia - 27. Sebastian Kowalczyk, 8. Damian Dąbrowski, 17. Zvonimir Kozulj (33. Mariusz Malec 68'), 29. Marcin Listkowski (11. Soufian Benyamina 82'), 16. Santeri Hostikka (10. Srdan Spiridonović 58') - 25. Paweł Cibicki

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz - 2. Andrej Kadlec, 17. Ivan Runje, 25. Bogdan Tiru, 7. Jakub Wójcicki - 9. Maciej Makuszewski (14. Tomas Prikryl 72'), 8. Ariel Borysiuk, 6. Taras Romanczuk, 28. Martin Pospisil (5.Dawid Szymonowicz 90'), 16. Przemysław Mystkowski (35. Karol Struski 62') - 21. Jakov Puljić

Sędziował: Jarosław Przybył oraz Tomasz Niemirowski i Michał Pierściński
Żółte kartki: David Stec - Ivan Runje, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski, Martin Pospisil, Jakub Wójcicki, Karol Struski
Czerwona kartka: Konstantinos Triantafyllopoulos
�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2019/2020)
1:2 - 69' - Ariel Borysiuk
Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos (do 66'), 55. Igor Łasicki, 15. Hubert Matynia - 27. Sebastian Kowalczyk, 8. Damian Dąbrowski, 17. Zvonimir Kožulj (68' 33. Mariusz Malec), 29. Marcin Listkowski (82' 11. Soufian Benyamina), 16. Santeri Hostikka (58' 10. Srđan Spiridonović) - 25. Paweł Cibicki.

Jagiellonia: 96. Damian Węglarz - 2. Andrej Kadlec, 17. Ivan Runje, 25. Bogdan Țîru, 7. Jakub Wójcicki - 9. Maciej Makuszewski (72' 14. Tomáš Přikryl), 6. Taras Romanczuk, 8. Ariel Borysiuk, 26. Martin Pospíšil (90' 5. Dawid Szymonowicz), 16. Przemysław Mystkowski (62' 35. Karol Struski) - 21. Jakov Puljić.

żółte kartki: Stec (Pogoń) - Runje, Romanczuk, Mystkowski, Pospíšil, Wójcicki, Strusk (Jagiellonia).
czerwona kartka: Triantafyllópoulos '66 (Pogoń) sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy