Remis z Lechem
autor: aszefRemisem 1:1 zakończyło się spotkanie Pogoni Szczecin z Lechem Poznań. Podopieczni Kosty Runjaića, którzy byli faworytem tego spotkania nie wykorzystali szansy aby wrócić na pozycję lidera PKO Ekstraklasy i kontynuują serię słabszych występów.
Prowadzenie dla Portowców w 21. minucie uzyskał Srdan Spiridonović, ale gospodarze nie potrafili podwyższyć wyniku i zemściło się to na nich w końcówce meczu.
Lech, który tydzień temu przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin już od początku wydawał się bojowo nastawiony. W 8. minucie poznaniacy próbowali strzelać z dystansu a  w 11. minucie Tymoteusz Puchacz ponownie próbował zaskoczyć Stipicę, ale golkiper gospodarzy był na posterunku. W odpowiedzi Adam Frączczak strzelał na bramkę rywala, strzał był kąśliwy, ale dobrze interweniował bramkarz Lecha. Z czasem granatowo - bordowi przejmowali inicjatywę. W 15. minucie Pogoń miała kolejną szansę po faulu na Kożulim, sam poszkodowany w dogodnej pozycji posłał futbolówkę minimalnie obok słupka. W 21. minucie Srdan Spiridonović nie zmarnował okazji. Przymierzył i uderzył z ponad 30 metrów wprost do bramki obok interweniującego van der Harta. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony widowiska, Kowalczyk namieszał w polu karnym Lecha, ale ostatecznie Mickey van der Hart złapał piłkę.

Po zmianie goście wyszli na boisko z wyraźnym zamiarem zmiany rezultatu. Już w 47. minucie dużo problemów miał Stipica po strzale zza pola karnego Pedro Tiby. Kolejne minuty upływały i działo się niewiele, ale lepiej prezentowali się piłkarze Lecha. W 81. minucie groźnie dośrodkowywał Kamil Jóźwiak, ale piłka po interwencji Hostikki wyszła na rzut rożny, co miał groźne konsekwencje w postaci strzału z dystansu Pedro Tiby. Dobrze jednak zachował się Stipica. Bramkarz Pogoni nie dał jednak rady chwilę później. Kolejny rzut rożny. Darko Jevtić dośrodkowuje a kapitan gości Thomas Rogne z najbliższej odległości głową pakuje piłkę do siatki. Lech próbował jeszcze odmienić losy tego meczu - miał zdecydowaną przewagę, ale równie dobrze mógł to zrobić Adam Frączczak. Piłka po jego strzale poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
1:0 - 21' Srdan Spiridonović
1:1 - 81' Thomas Rogne

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Konstantinos Triantafyllooulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 27. Sebastian Kowalczyk, 29. Marcin Listkowski (16. Santeri Hostikka 75’), 28. Tomas Podstawski, 17. Zvonimir Kozulj (55. Igor Łasicki 86’), 11. Srdan Spiridonović (64. Kacper Kozłowski 90’) - 9. Adam Frączczak.

Lech Poznań: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 37. Lubomir Śatka, 4. Thomas Rogne, 27. Tymoteusz Puchacz (38. Jakub Kamiński 86’) - 7. Kamil Jóźwiak, 6. Karlo Muhar (8. Paweł Tomczyk 79’), 15. Jakub Moder (10. Darko Jevtić 66’), 25. Pedro Tiba, 22. Volodymyr Kostevych - 9. Christian Gytkjaer.

Żółte kartki:
Kozulj, Stec - Gumny, Jóźwiak, Rogne
Sędziował: Łukasz Szczech oraz Radosław Siejka i Michał Pierściński
Widzów: 3697
�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2019/2020)
Pogoń Szczecin Lech Poznań
1 1
02-11-2019 20:00
widzów: 3697
1:0 - 21' - Srđan Spiridonović
1:1 - 82' - Thomas Rogne
Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 10. Srđan Spiridonović (90' 64. Kacper Kozłowski), 17. Zvonimir Kožulj (86' 55. Igor Łasicki), 28. Tomás Podstawski, 27. Sebastian Kowalczyk, 29. Marcin Listkowski (76' 16. Santeri Hostikka) - 9. Adam Frączczak.

Lech: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 37. Ľubomír Šatka, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewycz - 27. Tymoteusz Puchacz (86' 38. Jakub Kamiński), 6. Karlo Muhar (78' 8. Paweł Tomczyk), 25. Pedro Tiba, 15. Jakub Moder (66' 10. Darko Jevtić), 7. Kamil Jóźwiak - 9. Christian Gytkjær.

żółte kartki: Kožulj, Stec (Pogoń) - Gumny, Jóźwiak, Rogne (Lech). sędzia: Łukasz Szczech - Radosław Siejka, Michał Pierściński

Dane pomógł uzupełnić: ginol27 - dziękujemy