PP: Świt melduje się w półfinale
autor: choro4Świt Szczecin w ćwierćfinale Pucharu Polski pewnie pokonał Flotę Świnoujście na jej stadionie i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Świtowcy zwyciężyli na wyspie Uznam 0:7.

Sam początek spotkania był wyrównany, ale po 10 minutach gry Świt zamknął Flotę w 'szesnastce' i Patryk Bil strzałem głową otworzył wynik spotkania. Na 2:0 pięknym uderzeniem zza pola karnego podwyższył kapitan Świtu, Paweł Krawiec. Po niespełna pół godzinie gry kibicom Floty przypomniał się Charles Nwaogu, który dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na trzeciego gola dla przyjezdnych. Gospodarze mogli odpowiedzieć po rzutach wolnych Damiana Staniszewskiego, jednak oba wykonywane niemal z tego samego miejsca, były nieznacznie niecelne. Za to kolejnego gola zdobyli gracze Dumy Skolwina, którego autorem był ponownie Nigeryjczyk Nwaogu i wynik do przerwy brzmiał 0:4.
Drugie 45 minut było rozgrywane nadal pod dyktando przyjezdnych, którzy stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. W 53 minucie Adam Nagórski został obsłużony świetnym podaniem i z bliska wpakował piłkę do siatki. W 59 minucie popularny 'Nagór' podwyższa na 0:6 popisując się pięknym lobem nad Wojciechem Zimeckim. Snajper wychowany na sąsiedniej wyspie Wolin uczestniczył również przy ostatniej akcji bramkowej, kiedy to świetnym podaniem obsłużył Szymona Emche, a ten przepchnął się z defensorem gospodarzy i ustalił wynik zawodów na 0:7 dla Świtu.

Flocie życzymy wytrwałości w dalszej odbudowie klubu i zazdrościmy pięknego obiektu, ale miejmy nadzieje że podobnym będziemy mogli pochwalić się wkrótce w północnym Szczecinie.

W półfinale Skolwinianie zmierzą się przy Stołczyńskiej 100 z ligowym rywalem Kotwicą Kołobrzeg, która ograła dziś w Stargardzie rezerwy Błękitnych 1:3. Natomiast w. drugiej parze Chemik Police podejmie Bałtyk Koszalin.

FLOTA ŚWINOUJSCIE - ŚWIT SZCZECIN 0:7(0:4)
0:1 Patryk Bil 10'
0:2 Paweł Krawiec 14'
0:3 Charles Nwaogu 28'
0:4 Charles Nwaogu 40'
0:5 Adam Nagórski 53'
0:6 Adam Nagórski 60'
0:7 Szymon Emche 80'

Świt: Rechtziegel - Mach, Bil, Adamczuk, Kosacki - Krawiec (60' Nagel), Zieliński, Szczepanik O. (46' Podstawski), Wyganowski (66' Wojdak) - Emche, Nwaogu (46' Nagórski).