Noworoczna kanonada Świtu
autor: Świt Skolwin FbW pierwszym meczu sparingowym w Nowym Roku zawodnicy Świtu Szczecin rozbili 11:0, wyróżniającą się jesienią na IV-ligowym froncie Spartę Węgorzyno.

W pierwszej połowie grający na świeżości zawodnicy Sparty, w których szeregach wystąpili m.in. doświadczony Maciej Więcek czy bramkostrzelny Paweł Iskra starali się zaskoczyć Świtowców, jednak to podopieczni duetu Polakowski-Chwastek dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Dublet ustrzelił Adam Nagórski, który dwukrotnie wykorzystał prostopadłe podania kolegów.
Nic jednak nie zapowiadało, że po przerwie Skolwinianie wbiją rywalom, aż 9 bramek. Po zmianie stron na boisku istniał w zasadzie już tylko jeden zespół, który w pełni zdominował przebieg boiskowych wydarzeń. Cztery trafienia to zasługa młodego Jakuba Knyrka, dwa kolejne gole dołożył jeden z testowanych zawodników, a po bramce zdobyli Charles Nwaogu, Paweł Krawiec oraz Fryderyk Palczewski.

Przed Świtowcami teraz kolejny tydzień intensywnych przygotowań, który zakończą w sobotę meczem sparingowym z Błękitnymi w Stargardzie. Początek spotkania z II-ligowcem o 13.00, a wszyskich kibiców już teraz zapraszamy!

ŚWIT SZCZECIN - SPARTA WĘGORZYNO 11:0(2:0)
1:0 Nagórski 24’
2:0 Nagórski 45’
3:0 Knyrek 49’
4:0 testowany 72’
5:0 Knyrek 80’
6:0 Nwaogu 83’
7:0 testowany 85’