Wygrana Victorii SP2 w Sopocie
Drugie zwycięstwo w trzecim meczu rundy rewanżowej wiosennej sezonu 2018/2019 i to ponownie na wyjeździe zanotowały piłkarki sianowskiej Victorii SP2 wygrywając 4:1 z Biało-Zielonymi Gdańsk na boisku Ogniwa Sopot. Wynik meczu świadczy o łatwym zwycięstwie sianowianek ale wcale nie było tak łatwo. Sianowianki straciły już bramkę w 28 sekundzie spotkania po pułapce ofsajdowej i strzale Oliwii Siemińskiej. Zaskoczone i zszokowane tak szybko straconą bramką przez 10-15 minut dochodziły do siebie. W 15 minucie pokazała się Malwina Grzelak, ale jej dobre uderzenie obroniła bramkarka i od tej pory sianowianki odzyskały wiarę w możliwość wygrania tego meczu.
W 24 minucie po ładnym podaniu Klaudii Majerczak najlepsza snajperka Sianowa Malwina Grzelak i do tego urodzinowa jubilatka wyrównuje wynik spotkania na 1:1. Po strzeleniu bramki sianowianki przejęły inicjatywę i szczególnie pod koniec pierwszej połowy powinny strzelić drugą bramkę mając dwie znakomite okazje. Tylko szczęście i słupek po strzale Marty Fil uratował gdańszczanki.

Druga połowa zdecydowanie należała do zespołu z Sianowa. Już w 50 i 57 minucie sianowianki powinny wyjść na prowadzenie ale dobrze w bramce spisywała się bramkarka Biało-Zielonych. W 60 minucie ponownie pokazała się niezawodna Malwina Grzelak i sianowianki objęły prowadzenie 2:1. Od tej pory sianowianki przejęły całkowicie inicjatywę. W 62 minucie po uderzeniu Malwiny Grzelak i 64 Klaudii Saganowskiej powinny podwyższyć prowadzenie. W 72 minucie po ładnej akcji Malwiny Grzelak bardzo ładną bramkę strzela Klaudia Majerczak rehabilitując się za wcześniejsze pudło z 64 minuty. Minutę później bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadziła bardzo dobrze grająca w tym meczu Wiktoria Ostróżka, ale jej strzał obroniła gdańska bramkarka. W 83 minucie ładny strzał Malwiny Grzelak broni jeszcze bramkarka Biało-Zielonych ale była bezradna po dobitce świetnie grającej Klaudii Majerczak i 4:1 dla Victorii SP 2. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i sianowianki po dobrym meczu odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo.

W ekipie sianowskiej Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Wiktoria Kaszyńska, Karolina Kawałek, Wiktoria Ostróżka, Viktoria Heib (87 Weronika Placek), Marta Fil (89 Nikola Pielich), Klaudia Majerczak (89 Klaudia Rogowicz), Oliwia Żywanowska (71 Adrianna Saganowska (80 Julia Zawadzka), Malwina Grzelak.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński po spotkaniu powiedzieli , że kluczem do zwycięstwa była w ostatnim czasie zdecydowanie lepsza frekwencja na treningach i dość dobry i liczny skład zespołu no i oczywiście dobra gra naszych zawodniczek. Wszystkie dziewczyny bez wyjątku zagrały bardzo dobre spotkanie ale szczególnie trzeba wyróżnić Malwinę Grzelak, która w dniu meczu obchodziła urodziny i strzelając kluczowe bramki sama sobie sprawiła piękny prezent oraz Klaudię Saganowską strzelczynię dwóch bramek Martę Fil, Wiktorię Ostróżkę oraz cały blok obronny. Zwycięstwo w pełni zasłużone, mogło być jeszcze wyższe ale nasze dziewczyny nie wykorzystały wielu dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Trzeba przyznać, że Biało-Zielone pomimo porażki zagrały dobry mecz i wygrana nie przyszła nam łatwo. Ten zespół może jeszcze sprawić psikusa niejednemu zespołowi. Następny mecz zagramy na wyjeździe z pretendentem do awansu zespołem KS Pogoń Gościniec nad Wisłą 4 maja o godz.11.00 i czeka nas bardzo trudny mecz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga Kobiet Kujawsko - Pomorska (2018/2019)