Niespodziewanie bez punktów
Olimpia Szczecin doznała kolejnej porażki tej wiosny. Tym razem szczecinianki uległy przedostatniemu Mitechowi Żywiec 3-2. Do przerwy góralki prowadziły 2-1. Bramki w tej części meczu zdobywały Katarzyna Wnuk i Alona Kovtun dla gospodyń oraz Kornelia Grosicka dla Olimpii.

Po przerwie pomimo wielu ataków, piłkarkom ze Szczecina długo nie udawało się trafić do siatki Mitechu. Skuteczniejsze okazały się gospodynie, które za sprawą Patrycji Rżany podwyższyły na 3-1. W samej końcówce swoją pierwszą bramkę w Ekstralidze, a drugą dla Olimpii zdobyła Patrycja Kalmus, ustalając wynik meczu na 3-2. Niestety na więcej nie starczyło już czasu i szczecinianki musiały uznać wyższość swoich rywalek.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, olimpijki podejmą w niedzielę w Szczecinie Medyka Konin.

TS Mitech Żywiec - Olimpia Szczecin 3-2 (2-1)

1-0 Wnuk 3`
2-0 Kovtun 22`
2-1 Grosicka 25`
3-1 Rżany 75`
3-2 Kalmus 90`+1`

Mitech Żywiec: Komosa - Stopka (87` Liskova), Rżany, Wiśniewska, Matyja (75` Biegun), Wnuk, Kovtun, Smidova (82` Gruszka), Zdechovanova, Chrzanowska (55` Zeman), Warunek (65` Sykorova).

Olimpia Szczecin: Pastusiak - Brodzik, Sirant, Witczak, Böhm (81` Witkowska), Michalczyk, Brzozowska (46` Radochońska), Shahbazyan (78` Łaniewska), Grosicka, Sudyk (46` Bińkowska), Hryb (70` Kalmus).

Sędzie meczu: Sylwia Biernat jako główna oraz Karolina Imioło i Katarzyna Rumian jako asystentki.
�r�d�o: MKS Olimpia

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraliga Kobiet - runda zasadnicza (2018/2019)