Wysokie zwycięstwo Kinga z Rosą [wideo]
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Wilki Morskie Szczecin po raz kolejny pokazały swój potencjał! W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi szczecinianie pokonali przed własną publicznością Rosę Radom 92:71.

Szczecinianie od początku spotkania pokazywali swoje spore możliwości w ataku. Prym wiedli Paweł Kikowski i Tauras Jogela, a po akcji 2+1 Łukasza Diduszki było już 12:2. W Rosie starali się na to odpowiadać głównie Cullen Neal oraz Carl Lindbom, ale to na tym etapie nie wystarczało. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 20:12. W drugiej kwarcie radomianie byli trochę bardziej skuteczni, a po trójce Lindboma zbliżyli się nawet na dwa punkty. King nie chciał pozwolić już na nic więcej i szybko ponownie budował przewagę. Głównie dzięki trafieniom Sajusa i Jogeli pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:30.
Rzut Jakuba Schenka na początku trzeciej kwarty powiększył przewagę zespołu trenera Łukasza Bieli do 20 punktów. Później trafiał też Paweł Kikowski i było już 62:36. Rosa co prawda odpowiedziała na to serią 9:0, ale prowadzenie gospodarzy nie było zagrożone. Po 30 minutach wygrywali 66:47. Swoją szansę dostał też Dominik Wilczek i doskonale ją wykorzystał! King kontrolował sytuację na parkiecie - bez większych problemów powiększał swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężył 92:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Paweł Kikowski, który zanotował 21 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst. Po 15 punktów dodali Dominik Wilczek i Tauras Jogela. Cullen Neal zdobył 23 punkty, 4 zbiórki i 2 asysty dla Rosy.

King Wilki Morskie Szczecin - Rosa Radom 92:71 (20:12, 25:18, 21:17, 26:24)

King: Paweł Kikowski 21, Tauras Jogela 15, Dominik Wilczek 15, Martynas Sajus 13, Kaspars Vecvagars 9, Jakub Schenk 9, Darrell Harris 4, Łukasz Diduszko 3, Mateusz Bartosz 3, Maciej Majcherek 0.

Rosa: Cullen Neal 23, Carl Lindbom 14, Artur Mielczarek 9, Hanner Mosquera 5, Mateusz Szczypiński 5, Marcin Piechowicz 5, Szymon Szymański 4, Filip Zegzuła 2, Daniel Wall 2, Wojciech Wątroba 2
�r�d�o: PLK.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler