Pogoń nie dała się dogonić
autor: Krzysztof Grzeszkowiak Emocjonujące spotkanie zafundowali swoim kibicom Pogoni Szczecin. Do 86. minuty Portowcy pewnie prowadzili w Krakowie 3:0, ale dali sobie wbić dwa gole i mogli stracić cenne dwa punkty. Kolejny znakomity mecz rozegrał Kamil Drygas, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Portowcy znów zaprezentowali dobrą piłkę. Dzięki wygranej w Krakowie tracą do ligowego podium zaledwie dwa punkty.
Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Najlepszą okazję stworzyła sobie Pogoń Szczecin. W 8. minucie z rzutu wolnego huknął Zvonimir Kožulj. Piłka po jego strzale ostemplowała poprzeczkę bramki Wisły. Żaden z zespołów nie potrafił celnie uderzyć na bramkę rywala. Ten stan zmieniła dopiero Duma Pomorza. W 23. minucie Kamil Drygas wyłożył piłkę Radosławowi Majewskiemu, który oddał znakomity strzał zza pola karnego. Futbolówki nie sięgnął Mateusz Lis i Portowcy prowadzili 1:0. Kilka minut później z rzutu wolnego strzelił Sławomir Peszko. Silne uderzenie minęło jednak światło bramki. W 31. minucie Maciej Sadlok spowodował upadek Adama Buksy w polu karnym. Arbiter główny po wiedeoweryfikacji wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Kamil Drygas i pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Szczecinianie w pełni kontrolowali przebieg meczu. W 38. minucie groźną akcją odpowiedziała Wisła. Matej Palčič popisał się ładnym dryblingiem, a jego strzał z ostrego kąta z trudem odbił Łukasz Załuska.

Pogoń od mocnego uderzenia rozpoczęła drugą połowę. W 49. minucie Kamil Drygas podał do Ikera Guarrotxeny. Bask podciągnął kilka metrów, przymierzył na bramkę Wisły i podwyższył na 3:0. Pogoń dominowała. Szczecinianie rozbijali ataki Wisły, która w niedzielne popołudnie była zupełnie bezradna. Kolejną okazję miał Zvonimir Kožulj. Po jego strzale z powierza z trudem interweniował Mateusz Lis. Portowcy szukali kolejnego gola. Dośrodkowujący z rzutu rożnego Radosław Majewski tak dokręcił piłkę, że ta trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Portowcy odebrali futbolówkę Wiśle, a celny strzał oddał Adam Buksa. W 85. minucie Pogoń znów rozklepała obronę Wisły, a potężny strzał Zvonimira Kožulja odbił się od poprzeczki. Chwilę później potężny strzał zza szesnastki oddał Vullnet Basha i było 3:1. Albańczyk w 89. minucie trafił po raz drugi i kibice Pogoni znów mogli poczuć obawy, że ich ulubieńcy stracą cenne punkty. Szymon Marciniak doliczył do meczu aż 5 minut. Już w doliczonym czasie gry doszło do przepychanki między Maciejem Sadlokiem, a Jarosławem Fojutem. Arbiter zafundował kibicom kolejne emocje, bowiem zakończył mecz dopiero w 100 minucie. Wisła próbowała nacierać, ale nie odwróciła losów spotkania. Pogoń w pełni zasłużyła na zwycięstwo, lecz niepotrzebnie dopuścił do nerwowej końcówki.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2018/2019)
2:3 - 89' - Vullnet Basha
Wisła: 1. Mateusz Lis - 29. Matej Palčič (59' 8. Łukasz Burliga), 27. Marcin Wasilewski, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak - 16. Jakub Błaszczykowski, 80. Patryk Plewka (60' 28. Vukan Savićević), 10. Vullnet Basha, 26. Kamil Wojtkowski, 7. Sławomir Peszko - 24. Marko Kolar (60' 11. Krzysztof Drzazga)

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Jakub Bartkowski, 40. Sebastian Walukiewicz, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes, 34. Iker Guarrotxena (83' 7. Spas Delev), 28. Tomás Podstawski, 17. Zvonimir Kožulj (88' 16. Santeri Hostikka), 14. Kamil Drygas, 10. Radosław Majewski, 18. Adam Buksa

żółte kartki: Burliga, Wasilewski, Sadlok (Wisła) - Fojut (Pogoń) sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, royal447 - dziękujemy