Thierry Henry na 'Wietrzna Arena'
autor: dwpNa 8 kolejek przed końcem sezonu OKS ma 10 punktów przewagi nad trzecim Jantarem Dziwnów. Sobotnim zwycięstwem nad Błękitnymi Trzygłów Iskierka zrobiła „milowy krok” w kierunku zapewnienia sobie awansu do Szczecińskiej Ligi Okręgowej. Jeżeli nasi zawodnicy nie roztrwonią przewagi to już w następnym sezonie na Topolową mogą przyjechać takie zespoły jak Flota Świnoujście, Stal Szczecin, Odra Chojna czy Piast Chociwel. Po 4 latach gry w „okręgówce” Iskierka ma ogromną szansę wrócić do starej 5 ligi.

Boisko w Trzygłowie powinno nosić nazwę „Wietrzna (wieczna) Arena”. Jest to jedyne prawdopodobnie jedyne miejsce w zachodniopomorskim, w którym zawsze bez względu na porę dnia i roku wieje wiatr, sprawiając wszystkim drużynom nie lada niespodzianek. Piłka, która wydaje się, że leci w odpowiednim kierunku potrafi w sekundę zmienić kierunek lotu. Gra długa piłką zatem na boisku w Trzygłowie odpada, po ziemi też grać się za bardzo nie da biorąc pod uwagę stan murawy. Drużyny przyjeżdżające do Trzygłowa muszą nastawić się na twardą walkę od 1 do 90 minuty spotkania. Takie warunki postawili gospodarze sobotniego meczu a Iskierka podjęła rękawice i odpowiedziała tym samym. Błękitni mieli ogromny problem, aby podejść pod bramkę strzeżoną przez Tomasza Trele. Wszystkie ich akcje były „kasowane” na wysokości 20 - 30 metra. Duma Prawobrzeża jak w każdym meczu miała ogromną przewagę, jednak brakowało skuteczności i wykończenia. Dogodne sytuacje miał Michał Bąba, jednak po jego strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki. W 24 minucie Iskierka wykonywała rzut rożny, piłkę przedłużył Konrad Krzysztanowicz, a ta trafiła dość szczęśliwie pod nowi Grzegorza Zagrodnego. Prawy pomocnik Iskierki znajduje się w rewelacyjnej formie w rundzie wiosennej i jest to jego kolejna bramka. W pierwszej połowie okazje jeszcze miał Szymon Górski, jednak wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Iskierka dalej kontrolowała przebieg gry, a Trzygłów próbował wychodzić z kontratakami. Dogodną sytuację mieli w 60 minucie, kiedy po błędzie szczecińskiego stopera zawodnik z Trzygłowa znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak nie trafił w bramkę. Wszystkich pogodził Oskar Tarnowski, który po indywidualnej akcji oddał strzał w stylu Thierry Henry i ustalił wynik meczu.

Iskierka wygrywa w Trzygłowie 2:0. Cieszy nie tylko trzy punkty, ale również styl jaki zaprezentowali szczecinianie. W najbliższa sobotę do Szczecina przyjeżdża Promień Mosty. Mecz o godzinie 16:00 na boisku na ul. Topolowej.

0:1 - 24' - Grzegorz Zagrodny
0:2 - 69' - Oskar Tarnowski

Błękitni: 56. Paweł Rozentalski - 33. Tomasz Burnejko (75' 18. Jakub Ragus), 13. Bartłomiej Cymkiej (50' 15. Krzysztof Pawluch), 6. Maciej Cymkiej, 55. Adam Cymkiej, 5. Damian Ragus, 9. Krystian Siedlecki, 3. Arkadiusz Siedlecki, 77. Łukasz Szwak, 11. Krzysztof Włodarczyk (60' 10. Jakub Gnat), 14. Mateusz Zakrzewski.
Pozostali w rezerwie: 1. Szymon Sienkiewicz, 17. Konrad Roszkowski, 12. Eryk Wróbel. Trener: Damian Ragus.

Iskierka: 35. Tomasz Trela - 7. Maksym Oliinyk, 10. Konrad Krzysztanowicz, 13. Jakub Sufin, 9. Kacper Stój (56' 8. Adam Kanigowski), 6. Daniel Guzicki, 20. Oskar Tarnowski, 77. Michał Bąba (90' 3. Jakub Barański), 14. Grzegorz Zagrodny (85' 16. Oleksandr Simkovych), 15. Patryk Hanke, 27. Szymon Górski (82' 23. Jakub Lipski).
Pozostali w rezerwie: 1. Patryk Koniecko, 19. Karol Górski, 11. Dariusz Pińkowski. Trener: Krzysztof Sobieszczuk.

żółte kartki: K.Stój '36, Sz.Górski '39, A.Kanigowski '79 (Iskierka).
sędzia: Denis Błaszczak - Patryk Nowicki, Damian Romańczuk

relacjďż˝ dodaďż˝: dwp

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2017/2018)
LZS Błękitni Trzygłów Iskierka Mirand Szczecin
0 2
21-04-2018 15:00
Pozostali w rezerwie: 1. Szymon Sienkiewicz, 17. Konrad Roszkowski, 12. Eryk Wróbel. Trener: Damian Ragus.

Pozostali w rezerwie: 1. Patryk Koniecko, 19. Karol Górski, 11. Dariusz Pińkowski. Trener: Krzysztof Sobieszczuk.

żółte kartki: K.Stój '36, Sz.Górski '39, A.Kanigowski '79 (Iskierka). sędzia: Denis Błaszczak - Patryk Nowicki, Damian Romańczuk

Dane pomógł uzupełnić: megane33 - dziękujemy