Górski i Hanke on fire Ehrle is terrified!
autor: dwpPo 19 kolejkach sezonu 2017/18, Iskierka dalej niepokonana na swoim terenie. Pierwsze cztery mecze rundy wiosennej, dały naszej drużynie 12 punktów i idealną pozycję startową przed najtrudniejszymi meczami w rundzie.

Pierwsze „wiosenne”, chociaż rozgrywane w zimowej scenerii, spotkania udowodnił, że Iskierka jest poważnym kandydatem do walki o awans do wojewódzkiej okręgówki. Po czterech latach prób, w końcu trenerowi Sobieszczukowi udało się zbudować drużynę, która wykorzystuje drzemiący w niej potencjał. Mimo, że skład nie zmienił się znacząco okazało się, że idealna atmosfera w drużynie oraz odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu potrafi być gwarantem sukcesu, którym na pewno będzie awans do ligi wyżej.
Ehrle w przerwie zimowej dokonało znaczących wzmocnień. Do drużyny z Dobrej doszedł dobrze znany w szczecińskiej piłce nożnej Kamil Fryszka. Dodatkowo z Odry Chojna i Energetyka Gryfino przyszli bracia Bisewscy.

Początek spotkania ułożył się idealnie dla Iskierki. W 8 minucie gola pod dwójkowej akcji Guzicki - Górski, ten drugi umieścił piłkę w bramce. Bramka ta sprawiła, że gości zaczęli grać nerwowo mając przy tym dużo pretensji do niemieckiego arbitra tego spotkania. W 22 minucie było już 2:0. Po stałym fragmencie gry gola głową zdobył Patryk Hanke. Gol ten dodał skrzydeł drużynie z … Dobrej. Ehrle od tego momentu zupełni zdominowało boisko. Raz po raz groźnie atakując bramkę strzeżoną przez Tomka Trele. Jedna z takich akcji w 39 minucie przyniosła kontaktową bramkę. Piłkarze z Dobrej Szczecińskiej „poczuli krew” i jeszcze mocniej rzucili się do ataków. Na szczęście dla gospodarzy zabrakło skuteczności i spokoju.
Druga część meczu przypominała kopię pierwszej połowy. Znowu to Iskierka dominowała. W 55 minucie gola na 3:1 strzelił ponownie Szymon Górski. W 60 po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić obrońca Ehrle Mateuz Topór. To był początek końca Ehrle. Gola dla Iskierki zaczęły się sypać jak z rękawa. W 61 minucie na 4:1 podwyższył ponownie Szymon Górski kompletując w ten sposób drugiego w tej rundzie hattricka. Wyczynu tego pozazdrościł mu „Serek”. W 78 i 80 minucie zdobywając gola numer 5 i 6 również skompletował trzy gole w jednym meczu. Wynik na 7:1 w 88 minucie ustanowił Górski … ale tym razem Karol.

Za tydzień Duma Prawobrzeża jedzie do Nowogardu na ciężki teren. Pomorzanin w tej kolejce pauzował gdyż KP Przecław nie był w stanie przygotować odpowiednio boiska.

relacjďż˝ dodaďż˝: dwp

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2017/2018)
Iskierka Mirand Szczecin Ehrle Dobra
7 1
31-03-2018 11:00
widzów: 40
* ul. Pomarańczowa
1:0 - 8' - Szymon Górski (as. Guzicki)
2:0 - 22' - Patryk Hanke (as. Sz. Górski)
2:1 - 39' - Sebastian Bisewski
3:1 - 55' - Szymon Górski (as. Hanke)
4:1 - 60' - Szymon Górski (as. Lipski)
5:1 - 78' - Patryk Hanke (as. Sz. Górski)
6:1 - 80' - Patryk Hanke (as. Tarnowski)
7:1 - 88' - Karol Górski (as. Simkovych)
Iskierka: 35. Tomasz Trela - 7. Maksym Oliinyk (81' 88. Maksym Ivanov), 10. Konrad Krzysztanowicz, 13. Jakub Sufin, 9. Kacper Stój, 6. Daniel Guzicki, 20. Oskar Tarnowski (81' 19. Karol Górski), 77. Michał Bąba (65' 23. Jakub Lipski), 14. Grzegorz Zagrodny (85' 16. Oleksandr Simkovych), 15. Patryk Hanke, 27. Szymon Górski.
Pozostali w rezerwie: 1. Patryk Koniecko, 3. Jakub Barański, 11. Dariusz Pińkowski. Trener: Krzysztof Sobieszczuk.

Ehrle: 12. Jakub Janowski - 11. Jacek Andruszczak (70' 8. Marcel Wilanowski), 13. Tomasz Mendak, 17. Marcin Pauter, 3. Oliver Pachuta, 22. Mateusz Topór (do 83'), 2. Arkadiusz Kondraciuk, 15. Kamil Fryszka, 15. Dawid Bisewski, 7. Sebastian Bisewski, 10. Adrian Stefanowicz (72' 6. Daniel Jałoszyński).
Pozostali w rezerwie: 40. Emilian Kubisiak, 14. Michał Pawlik. Trener: Michał Pawlik.

żółte kartki: M.Oliinyk '34, O.Tarnowski '38, M.Bąba '43 (Iskierka) / K.Fryszka '6, T.Mendak '20, M.Topór '23,'83, A.Stefanowicz '43 (Ehrle).
czerwona kartka: M.Topór '83 (Ehrle). sędzia: Uwe Langwald - Artur Szefer, Marcel Kramer

Dane pomógł uzupełnić: ZMeczuNaMecz - dziękujemy