Wygrana nad bezpośrednim rywalem do play-off [wideo]
W środę (21.03) kibice King Wilków Morskich Szczecin mogli oglądać bardzo wyrównane spotkanie w Netto Arena. Szczecinianie podejmowali Start Lublin i ostatecznie dzięki lepszej czwartej kwarcie pokonali 84:76 rywali.

Na początku spotkania goście mieli spore problemy ze skutecznością, a King dobrze to wykorzystał i po kilku minutach oraz rzutach wolnych Pawła Kikowskiego prowadził 10:3. Później zaczęli trafiać James Washington i Chavaughn Lewis, ale to gospodarze po 10 minutach wygrywali 19:14.
W drugiej kwarcie TBV Start bardzo szybko doprowadził do remisu, a późniejsze rzuty Mateusza Dziemby dawały nawet przewagę. Ostatecznie dzięki akcji Sebastiana Kowalczyka było 41:39 dla gospodarzy po pierwszej połowie. Trzecia kwarta toczyła się w rytmie kosz za kosz i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większego prowadzenia. Głównie po trafieniach Taurasa Jogeli King po 30 minutach wygrywał 65:61. W ostatniej części meczu zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa uciekał jeszcze bardziej - po rzucie Medlocka miał nawet dziewięć punktów przewagi. Goście nie byli już w stanie tego odrobić - szczecinianie zwyciężyli 84:76.

Najlepsi strzelcy: 21 punktów i 6 zbiórek dla gospodarzy zdobył Tauras Jogela. W ekipie gości wyróżniał się James Washington z 19 punktami i 4 asystami.

Ciekawostka: Mateusz Dziemba z TBV Startu zdobył swoje pierwsze punkty w Energa Basket Lidze od listopada zeszłego roku, kiedy doznał kontuzji. W meczu z Kingiem rzucił 9 punktów.

Statystyka: 40:25 - w takim stosunku zespół ze Szczecina wygrał rywalizację o zbiórki. Najwięcej - 14 - zanotował ich Darrell Harris.

King Wilki Morskie Szczecin - Start Lublin 84:76 (19:14, 22:25, 24:22, 19:15)

King Wilki Morskie: Tauras Jogela 21, Paweł Kikowski 14, Carlos Medlock 12, Sebastian Kowalczyk 12, Łukasz Diduszko 11, Martynas Paliukenas 6, Darrell Harris 6 (14 zb), Kyle Benjamin 2

TBV Start: James Washington 19, Chavaugn Lewis 14, Uros Mirković 10, Mateusz Dziemba 9, Darryl Reynolds 8, Michael Gospodarek 7, Roman Szymański 5, Bartosz Ciechociński 4, Marcin Dutkiewicz 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: materiały prasowe / PLK

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler