Porażka Wilków w Radomiu [wideo]
autor: Adam PilarczykW sobotni (10.02) wieczór King Wilki Morskie Szczecin przegrały w Radomiu z miejscową Rosą 77:90. Porażka ta nieco komplikuje drogę podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa do play-off.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy po trafieniach Łukasza Diduszki i Martynasa Paliukenasa prowadzili nawet 7:0. Straty oczywiście zmniejszali Ryan Harrow i Igor Zajcew, ale to King kontrolował sytuację. Po 10 minutach prowadził 19:15. Paweł Kikowski oraz Tauras Jogela sprawiali, że ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa utrzymywała przewagę. Dopiero późniejsze akcje Harrowa i Puntera dały wyrównanie. Jak się okazało - na krótko. Po rzucie Carlosa Medlocka to szczecinianie wygrywali po pierwszej połowie 43:41.

Trójka Kevina Puntera od razu dała przewagę Rosie na początku trzeciej kwarty. Swoimi rzutami z dystansu odpowiadał na to Carlos Medlock. Sytuacja znowu zmieniała się więc bardzo szybko. Później po trafieniu Igora Zajcewa radomianie ponownie zdobyli minimalne prowadzenie. Mała seria 7:0 w końcówce kwarty pozwoliła Kingowi prowadzić 66:59 po 30 minutach rywalizacji. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego odpowiedział swoją serią - 10:0 - w czwartej kwarcie i mogąc liczyć na Daniela Szymkiewicza odrobił straty. Rosa złapała świetny rytm w ataku, a nie do zatrzymania był Kevin Punter. Szczecinianie nie potrafili dotrzymać kroku. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 90:77.

Kevin Punter zanotował w tym meczu 22 punkty i 3 zbiórki. Carlos Medlock rzucił dla gości 19 punktów.

Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 90:77 (15:19, 26:24, 18:23, 31:11)

Rosa: Kevin Punter 22, Daniel Szymkiewicz 15, Ryan Harrow 15, Igor Zajcew 12, Patrik Auda 10, Michał Sokołowski 8, Filip Zegzuła 6, Michael Fraser 2, Maciej Bojanowski 0, Marcin Piechowicz 0.

King: Carlos Medlock 19, Paweł Kikowski 16, Łukasz Diduszko 14, Tauras Jogela 10, Sebastian Kowalczyk 7, Mateusz Bartosz 4, Martynas Paliukenas 4, Darrell Harris 3
�r�d�o: PLK / Rosa TV

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek