Iskierka wygrywa z Polonią Płoty
autor: PszczółekIskierka wraca na odpowiednie tory. W sobotę po meczu walki ograła Polonię Płoty 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył nie kto inny jak niezastąpiony w Iskierce Patryk Hanke. Gol, który zapewnił drużynie ze Szczecina 3 punkty padł w pierwszej połowie, po składnej akcji prawą stroną boiska.

Iskierka podobnie jak w poprzednich meczach prowadziła grę. Od samego początku meczu to zawodnicy gospodarzy prowadzili grę. Akcje lewą i prawą stroną przeszywały pole karne gości raz po raz. Już w piątej minucie Iskierka mogła objąć prowadzenie. Po akcji prawą stroną w zamieszaniu. Najpierw w piłkę nie trafił Adam Kanigowski, potem Jakub Lipski. Dobijać próbował jeszcze Daniel Guzicki, ale świetnie dysponowany w tym spotkaniu Marcin Kopeć wyprawiał w bramce cuda, aby zapobiec utraty gola.
W 17 minucie w polu karnym znalazł się Szymon Górski. Jednak strzał z 10 metra był bardzo niecelny. Dwie minuty później w świetną okazję zmarnował Patryk Hanke. Jego strzał instynktownie nogami obronił bramkarz Polonii, a dobitka była na tyle słaba, że mógł spokojnie wyłapać. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 29 minucie Iskierka zdobyła bramkę, na którą bardzo długo pracowała. Z prawej strony urwał się Adam Kanigowski, wrzucił w poler karne, tak piłkę do „Serka” zgrał Lipski i goście musieli wyciągać piłkę z siatki. Pod koniec pierwszej połowy w pole karne przeciwnika wpadł jeszcze Pińkowski. Mimo, że był faulowany przez Góralskiego, arbiter spotkania uznał, że przewinienia nie było.

Druga połowa to w dalszym ciagu ataki drużyny z Płoni. Gości skupili się na kontratakach. Jednak defensywa Iskierki była dzisiaj na tyle skuteczna, że mogła zagrać na zero z tyłu. Z przodu gospodarze mogli podwyższyć wynik, jednak po raz kolejny szwankowała skuteczność.

Trzy niezmiernie cenne punkty, umocniły nasz klub na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Za tydzień Duma z Płoni jedzie do Radziszewa na mecz z tamtejszą Odrzanką.

Oddzielnym aspektem spotkania jest zachowanie jednego z piłkarzy Polonii Płoty. Nie mogący pogodzić się z porażką Dawid Orzechowski postanowił opluć swojego przeciwnika. Niestety zachowanie typu spod remizy wioskowej umknęło arbitrowi tego meczu, a młody zawodnik (bo zaledwie 20-letni) był niezmiernie szczęśliwy ze swojego zachowania. Liczymy na to, że z wiekiem dziecko to nauczy się kultury, a trenerzy Polonii wyciągną wobec niego konsekwencje. Trudno uwierzyć, aby ktokolwiek akceptował takie zachowanie.

relacjďż˝ dodaďż˝: dwp

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2017/2018)
Iskierka Mirand Szczecin Polonia Płoty
1 0
28-10-2017 15:30
1:0 - 29' - Patryk Hanke
Iskierka: 35. Tomasz Trela - 8. Adam Kanigowski, 16. Oleksandr Simkovych, 10. Konrad Krzysztanowicz, 11. Dariusz Pińkowski (62' 88. Jakub Jakubowski), 23. Jakub Lipski (71' 5. Michał Bąba), 20. Oskar Tarnowski (90' 21. Dawid Niedźwiedź), 6. Daniel Guzicki, 15. Patryk Hanke, 77. Patryk Lubowicki, 27. Szymon Górski.
Pozostali w rezerwie: 42. Patryk Pitura, 18. Dawid Kułak, 7. Paweł Symonowicz, 19. Karol Górski. Trener: Krzysztof Sobieszczuk.

Polonia: 13. Marcin Kopeć - 6. Ernest Bednarek, 15. Dawid Feledyn, 9. Łukasz Góralski, 11. Eryk Leder, 8. Paweł Mirecki, 7. Dawid Orzechowski (75' 18. Maciej Podbiegło), 10. Patryk Podbiegło, 20. Daniel Serafiński, 19. Mariusz Stachowiak, 4. Sebastian Woźniak.
Pozostali w rezerwie: 47. Marcin Labuda, 5. Paweł Przybysławski, 3. Damian Ratajczyk, 14. Krzysztof Sołdecki, 16. Patryk Wasiak. Trener: Paweł Przybysławski.

żółte kartki: Sz.Górski '34, Pińkowski '62, Tarnowski '63, Lubowicki '74 (Iskierka). sędzia: Bartosz Kramer - Ryszard Maciejewski, Paweł Szewczyk.

Dane pomógł uzupełnić: kokej - dziękujemy