Pierwsza wygrana Pogoni
W drugim sparingu przed startem sezonu 2017/18, Portowcy pokonali ligowego rywala. We Wronkach szczecinianie okazali się lepsi od Zagłębia Lubin. Premierowe trafienie dla Dumy Pomorza w okresie sparingowym należało do Łukasza Zwolińskiego. Wracający do Pogoni z wypożyczenia do Śląska Wrocław napastnik wykorzystał w 7. minucie idealne podanie od Marcina Listkowskiego. 24-latek wykorzystał sytuację sam na sam i strzałem po ziemi, między nogami bramkarza ulokował piłkę w bramce.
Szczecinianie często przejmowali piłkę w środku pola i szybko skrzydłami przedostawali się pod pole karne Miedziowych. Mimo kilku okazji przed przerwą, więcej goli we Wronkach w pierwszej połowie nie padło.

W 50. minucie szczecinianie podwyższyli prowadzenie. Łukasz Zwoliński podał piłkę do Dawida Korta, który precyzyjnie uderzył tuż zza szesnastki. Chwilę później mogło być 3:0. Ádám Gyurcsó przełożył sobie piłkę na prawą nogę i strzelił tuż obok lewego słupka bramki Zagłębia. W 53. minucie Miedziowi zdobyli bramkę kontaktową. Dogodnej sytuacji nie zmarnował Martin Nešpor, który strzałem w długi róg pokonał Łukasza Załuskę. Szczecinianie przeważali, ale marnowali kolejne dobre okazje. Do pustej bramki nie trafił Ádám Gyurcsó, a Dawid Kort zmarnował sytuację sam na sam.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447