Pogoń wygrywa z IV ligowcem
autor: over9W pierwszym sparingu w tym roku Pogoń Szczecin pokonała IV-ligowy Jeziorak Szczecin 2:0. Bramki strzelili Seiya Kitano i Gracjan Jaroch.

Rozgrywany na Prawobrzeżu mecz przyciągnął kilkuset kibiców. Tym razem fani nie zobaczyli gradu goli. Portowcy cały czas przeważali i kontrolowali przebieg gry, ale nie potrafili udokumentować tego kolejnymi trafieniami. I piłkarze, i sztab trenerski podkreślali, że celem tego spotkania było odbycie jednostki treningowej.

Trener Kazimierz Moskal nie mógł skorzystać z piłkarzy, którzy dochodzą do zdrowia albo dostali tego dnia wolne. Na tej liście znalazło się kilka znaczących nazwisk: kapitan Rafał Murawski, najlepszy strzelec zespołu Adam Frączczak, skrzydłowy Spas Delev, czy Łukasz Zwoliński. W drugiej połowie fani mogli natomiast zobaczyć po raz pierwszy Gruzina Mate Tsaintsadze.
Przez pierwsze 45 minut gole nie padły,. Bardzo aktywni byli Kamil Drygas i Dawid Kort, którzy często strzelali. Ich próby padały jednak łupem dobrze dysponowanego bramkarza Jezioraka. Kibice zobaczyli kilka prób skrzydłowych: Adama Gyurcso i Sebastiana Kowalczyka, ale nie było bramek.

Po przerwie na boisko wyszła niemal zupełnie inna jedenastka. I już pięć minut później Pogoń objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym celnie przy słupku trafił Seiya Kitano. Drugiego gola w 72 minucie zdobył Gracjan Jaroch. Młody napastnik urwał się prawą stroną i huknął nie do obrony. Portowcy mieli jeszcze kilka dobrych okazji do zmiany wyniku, ale więcej bramek już nie padło.

2:0 - Jaroch
Pogoń: I połowa: 12. Adrian Henger - 2. Cornel Rapa, 23. Mateusz Matras, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes, 30. Sebastian Kowalczyk, 32. Robert Obst, 14. Kamil Drygas, 10. Dawid Kort, 7. Adam Gyurcso, 29. Marcin Listkowski
II połowa: 12. Słowik , 24. Niepsuj, 21. Rudol, 23. Matras, 33. Lewandowski, 22. Jaroch, 19. Piotrowski, 8. Mate, 10. Kort, 18. Kitano, 29. Listkowski

Dane pomogli uzupełnić: Kawaler, Bengoro - dziękujemy