Ina Ińsko pokonana
autor: rudy66Dzisiaj (07.09) o 17.00 w Łobzie odbył się pojedynek drugiej rundy Pucharu Polski ZZPN. Rywalem miejscowego Światowida 63 była Ina Ińsko, na co dzień występująca dwa poziomy rozgrywkowe wyżej.
Kibice licznie zgromadzeni na stadionie zobaczyli bardzo ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz. Trener Mariusz Poniewiera dał odpocząć kilku zawodnikom m.in. na ławce zasiedli Jacek Szabunia i kapitan Marcin Mosiądz.

Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Pierwsi do głosu doszli gospodarze. Piłkę w środku boiska przechwycił Pańka, następnie Samal świetnym podaniem z pierwszej piłki uruchomił Bartka Dobrowolskiego, który w takich sytuacjach się nie myli. 1:0 po 20 minutach gry.
Światowid po zdobytej bramce oddał pole Inie, która mądrze rozgrywała piłkę nieustannie nękając obrońców rywali wysokim pressingiem. Efektem takiej gry była bramka na 1-1. Przejęcie na 30 metrze pod bramka powracającego po kontuzji Deutera spowodowało sytuacje sam na sam z napastnikiem gości. W tej akcji łobeski bramkarz był bez szans i na przerwę zespoły schodziły z zasłużonym remisem 1-1.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Szabunia i Mosiądz. Kolejny raz zmiany w zespole '63' przyniosły wymagane efekty. Marcin Mosiądz zagrał prostopadłą piłkę do Kacprzaka, który wyłożył ją idealnie Dobrowolskiemu. Bartek zmylił bramkarza i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
Przez kolejne minuty goście bezskutecznie atakowali, a Światowid wyprowadzał zabójcze kontry. Pierwsze z nich zostały zmarnowane przez Dudka czy Wojciechowskiego, jednak do trzech razy sztuka. Szabunia wyłuskał piłkę obrońcom rywali i bezlitośnie zakończył marzenia Iny o awansie do kolejnej rundy.
W ostatniej minucie meczu strzelec trzeciego gola wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Koba. Wynik końcowy 4:1.

W najbliższych dniach odbędzie się losowanie trzeciej rundy, gdzie do gry wejdą zespoły z IV ligi.
Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przybyli na mecz i wspierali zawodników. Kolejny mecz w Łobzie 17 września, a w najbliższy weekend czeka Światowida ligowy mecz wyjazdowy w Pęzinie.

relacjďż˝ dodaďż˝: dexterr