Gryf bezlitosny dla TKM-u
Do rekordowej w historii klubu serii 10 zwycięstw ligowych z rzędu jeszcze daleko, no i poziom rozgrywkowy wyższy niż ten, kiedy goleniowianie triumfalną serię notowali, jednak dziś podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Molenda-Marcin Zarzeczny uczynili kolejny krok w tym kierunku. Gryf pokonał TKM Włocławek notując czwarte zwycięstwo z rzędu w II lidze koszykówki.
Przed spotkaniem goleniowianie, którzy rozgrywali trzeci mecz w tym sezonie w roli gospodarza w hali w Stargardzie, byli upatrywani w roli faworyta, gdyż mierzyli się z ekipą zamykającą ligową tabelę, która przed tym spotkaniem legitymowała się bilansem 1 zwycięstwo-5 porażek.
Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wynik spotkania otworzyli celną trójką Matusiaka, a w czwartej minucie prowadzili 11:5. Później jednak ekipa Gryfa wzięła się do roboty, a sygnał do tego dał grający trener Marcin Zarzeczny, który w pierwszych dziesięciu minutach zdobył 10 pkt., zaś Gryf po pierwszej kwarcie prowadził 16:13. Druga kwarta była solidna w wykonaniu goleniowian, którzy zwyciężyli ją różnicą ośmiu punktów i na przerwę schodzili prowadząc 11 punktami.

W trzeciej kwarcie Gryf kontrolował przebieg spotkania powiększając prowadzenie do czteranstu oczek (63:49). W ostatniej odsłonie meczu goście nie mający nic do stracenia postawili wszystko na jedną kartę, przez co przez moment ekipa goleniowska nieco się pogubiła, jednak nerwy w końcu zostały opanowane i Gryf odniósł zasłużone czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo.

Najskuteczniejszymi zawodnikami biało-niebieskich byli grający trener Marcin Zarzeczny, który kolejny raz w sezonie uzyskał double-double notując 18 punktów i 10 asyst oraz Arkadiusz Soczewski, który również zdobył 18 punktów i dorzucił do tego dorobku 7 zbiórek.

GRYF GOLENIÓW - TKM WŁOCŁAWEK 77:67 (16:13/21:13/26:21/14:20)
GRYF: Zarzeczny (18), Soczewski (18), Knowa (11), Kowalski (10), Balcerek (9), Żylak (6), Żyłczyński (4), Kulczyński (1).