Orzeł przegrywa po wyrównanym meczu
autor: Anna BodysW sobotę 29 października w Resku odbyło się spotkanie w ramach 12 kolejki Regionalnej Okręgówki pomiędzy miejscową Mewą i Orłem Łożnica. Po zaciętym i wyrównanym meczu Orzeł przegrał 2:1 (1:0).

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, gra toczyła się w środku pola i nie brakowało piłkarskiej walki. W 23 minuci rzut rożny krótko rozegrali gospodarze i zawodnik Mewy uderzył z narożnika pola karnego w długi róg pokonując bramkarza Orła, 1:0!

Stracona bramka zadziałała motywująco na ekipę z Łożnicy. Przed przerwą Orzeł zdobył dwie bramki, jednak w roli głównej wystąpiła sędzina boczna sygnalizując nieuznanie bramek dla Orła. Przy pierwszej sytuacji dopatrzyła się pozycji spalonej w przypadku gdy piłkę przedłużył obrońca Mewy. W drugiej sytuacji po strzale głową Szczepanowicza piłka odbija się od poprzeczki, następnie odbija się za linią bramkową i wraca w pole gry. Tym razem sędzina zasygnalizowała, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.
Do przerwy Orzeł powinien prowadzić lub przynajmniej remisować jednak błędy ludzkie zdecydowały.
W drugiej części spotkania Orzeł starał się odrobić straty i w końcu zdobyć bramkę którą uznają sędziowie spotkania. W groźnej sytuacji refleksem wykazał się młody bramkarza Orła broniąc strzał z bliskiej odległości.

W 53 minucie rzut wolny wykonywał Moliński, posyłając precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, dośrodkowanie wykorzystał kapitan drużyny Ziętala K. zdobywając bramkę strzałem głową 1:1! W dalszej części meczu gospodarze dwukrotnie obijali słupek bramki Orła, a po strzale głową Wiśniewskiego piłka trafia w poprzeczkę.

W 73 minucie rzut wolny dla Mewy, dośrodkowanie na 5 metr i niepilnowany zawodnik z Reska strzela głową 2:1!

Do ostatnich minut Orzeł atakował starając się wydrzeć punkty gospodarzą, jednak wynik nie uległ zmianie.

Orłowi do zdobycie punktów na trudnym terenie zabrakło niewiele, zadecydował brak szczęścia i błędy ludzkie. Na tle wyżej notowanego rywala ekipa z Łożnicy zaprezentowała się dobrze nie ustępując w żadnym aspekcie rywalom.
Po 12 kolejkach Orzeł zajmuje 8 miejsce. W następnej kolejce do Łożnicy zawita drużyna Iskierki Szczecin.