Gwardia w II lidze
autor: Przemysław SkibaPo 23 latach w niższych klasach rozgrywkowych koszalińska Gwardia wraca do II ligi. Gwardziści w meczu 33 kolejki III ligi wygrali u siebie 2:0 z Chemikiem Bydgoszcz i dzięki remisowi rezerw Lecha Poznań z Polonia Środa Wielkopolska na kolejkę przed zakończeniem ligi mogli świętować upragniony awans.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla koszalińskiej drużyny, która miała więcej sytuacji i dłużej utrzymywała się przy piłce.
W 25 minucie na rajd prawym skrzydłem oraz strzałem z około 35 metrów zdecydował się Norbert Dondera. Piłka wpadała do bramki i Gwardia objęła prowadzenie 1:0. Do końce pierwszej połowy wynik nie uległ zmienia choć koszalinianie mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu.
Po zmianie stron Gwardia kontrolowała sytuacje na boisku ale nie potrafiła wykorzystać swoich okazji celnym strzałem w bramkę. W 82 minucie niemoc przełamał Przemysław Brzezieński, który w sytuacji sam na sam zachował więcej zimnej krwi zdobywając bramkę na 2:0. Przed zakończeniem spotkania do Koszalina doszła radosna wiadomość o remisie rezerw Lecha Poznań z Polonią Środa Wielkopolska. Tym zwycięstwem i remisem Lecha Gwardziści zapewnili sobie mistrzostwo III ligi oraz awans do II ligi.

2:0 80' - Przemysław Brzeziański
Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 8. Norbert Dondera (85' 2. Patryk Sobiegraj), 6. Daniel Wojciechowski, 18. Maciej Stańczyk, 4. Bartosz Maciąg - 23. Aleksander Januszkiewicz (86' 19. Kacper Kowalewski), 16. Sebastian Ginter (69' 5. Rafał Majtyka), 15. Junpei Shimmura, 10. Robert Ziętarski, 9. Michał Szubert (80' 24. Krystian Przyborowski) - 11. Przemysław Brzeziański
Chemik: 12. Paweł Laskowski - 5. Robert Frasz, 14. Szymon Maziarz, 3. Beniamin Czajka, 18. Daniel Włosiński - 11. Robert Kawałek, 6. Michał Żurowski, 10. Paweł Olszewski (86' 16. Wiktor Osiński), 2. Jay Jaskólski (58' 17. Maciej Kot), Szymon Babiarz (76' 8. Wiktor Dąbek) - 4. Oskar Trzepacz (64' 7. Patryk Nowak)

żółte kartki: 45' Januszkiewicz (Gwardia) - 8' Frasz, 45+1' Kawałek (Chemik) sędzia: Marek Marcinkowski (Malbork)

Dane pomogli uzupełnić: gajowy1984, crash, KSHAJKA - dziękujemy