Bałtyk ponownie liderem. Powrót w wielkim stylu.
Bałtyk Gdynia aż 5:1 wygrał w Chwaszczynie z Klubem Sportowym. Do siatki gospodarzy trafiali kolejno: Arkadiusz Proena (4'), Tomasz Bejuk (29'), Piotr Karasiński (38' 56') i Mateusz Kuzimski (60'). Honorowe trafienie dla KS Chwaszczyno zapewnił z rzutu karnego Maksymilian Hebel (45').

Po długim czasie doczekaliśmy się trafień Karasińskiego. Znów mogliśmy cieszyć się z gola Kuzimskiego. To właśnie tym dwóm zawodnikom niedawno w szczególności życzyliśmy bramek. O sobie nie daje zapomnieć Proena, którego piłka szuka w polu karnym. Piąty gol Bejuka, który właśnie stał się najlepszym strzelcem biało-niebieskich. Cztery gole padły po stałych fragmentach gry. Wyniki rywali sprawiły, że znów możemy cieszyć się z przodownictwa w tabeli. Tylko teraz należy to utrzymać!
Mieliśmy spore obawy co do wyniku. Brak Wojciecha Zyski, stan boiska oraz z tyłu głowy myśl, że w poprzednich dwóch meczach w Chwaszczynie ugraliśmy tylko jeden punkt. Dziś wszystko zagrało jak w zegarku, dzięki czemu byliśmy spokojni o końcowy rezultat.

Jak bardzo było to dla nas udane spotkanie, niech świadczą statystyki. W ciągu godziny oddaliśmy pięć celnych strzałów. Każdy z nich lądował w siatce. Żeby było ciekawiej, to w 55. minucie bilans uderzeń w światło bramki wynosił 6:3 na korzyść gospodarzy, a wynik na tablicy świetlnej wskazywał 1:3 dla biało-niebieskich. Gdy już wynik był ustalony, to oddaliśmy jeszcze dwa celne strzały (Sosnowski i Karasiński), ale były one za słabe, by podwyższyć prowadzenie.

Szybko strzelony gol przez Proenę sprawił, że zmalały obawy spowodowane brakiem Tomasza Wypija. Do sukcesu zaprowadziły nas stałe fragmenty gry i wybitna skuteczność. To sprawiło, że szybko zapomnieliśmy o braku Wojciecha Zyski. W jego miejsce zagrał Mateusz Młynarczyk, który w drugiej połowie miał swoją sytuację strzelecką. W porę wykurował się Karol Szopiński, dzięki czemu również nie mieliśmy tak dużych obaw o zastępstwo Jacka Jadanowskiego. Szopa wrócił po sześciu meczach przerwy. Ostatni raz zagrał z Pogonią Lębork. Blisko dwa miesiące rozbratu z piłką były momentami widoczne, ale obyło się bez poważniejszych błędów.

Znakomita postawa wyjazdowa. 5 zwycięstw (Przodkowo, Konin, Bydgoszcz, Szczecin, Chwaszczyno), remis (Środa Wlkp.) i porażka (Kleczew). Bramki: 15-4. Marcina Matysiaka pokonał Łukasz Stasiak z Przodkowa, dwóch zawodników Sokoła i w sobotę Hebel. Poza domem zdobyliśmy o 3 punkty więcej niż w Gdyni. Patrząc tylko na delegacje, rezerwy Lecha wyprzedzają nas o 2 punkty, zaś Elana Toruń jest od nas lepsza bilansem bramkowym.

Zwycięstwo 5:1 było najwyższym od roku. 11 listopada 2015 ograliśmy u siebie Chwaszczyno 5:0. Był to ostatni mecz jesienny w Gdyni, na którym, jak wyliczyliśmy, w ramach akcji #500 stawiło się 446 osób. Zapowiadamy, przypominamy, zachęcamy. Druga próba zgromadzenia co najmniej 500 widzów odbędzie się 4 grudnia o godzinie 13:00 na meczu z Elaną Toruń.