Piotrcovia bez szans na Twardowskiego. Powrót Kucharskiej
autor: K.GrzeszkowiakW sobotnie popołudnie Pogoń Baltica Szczecin zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków trybunalski 26:20. W tym dniu dobrze spisała się była zawodniczka szczecińskiej siódemki, Aleksandra Kucharska, która trafiła 3 bramki.

Pierwszą połowę meczu zaczęły przyjezdne. Po kilku podaniach swoich umiejętności strzeleckich próbowała Despodovska, ale została zablokowana przez zawodniczki szczecińskiej Pogoni. Chwilę później swoje umiejętności chciała pokazać Brazylijka, Moniky Bancilon, ale rzut oddała zbyt wysoko nad bramką.

Pierwszą bramkę dla gospodyń kibice obejrzeli dopiero w 2 minucie po strzale ze skrzydła Królikowskiej, a chwilę później szybko odpowiedziały piotrkowianki, a strzelczynią była Szafnicka. Do 5 minuty toczyła się zacięte spotkanie, ale od 6 minuty, po akcji Zawistowskiej Pogoń Baltica wyszła na 3 bramkowe prowadzenie 6:3. W szczecińskiej bramce dobrze spisywała się Płaczek, a w ataku brylowała Zawistowska z Bancilon. Do szatni zawodniczki schodziły przy stanie 14:12.

Drugą połowę zaczęły Wicemistrzynie Polski, ale to przyjezdne postanowiły odrabiać straty. Po przerwie obok bramki trafiła popularna 'Atomówka', a chwilę później piotrkowianki zmniejszyły straty do Pogoni (14:13). Od 30 minuty w szeregach szczecińskiej drużyny pojawiła się Gadzina, a głód gry naszej skrzydłowej (która nie tak dawno wróciła po kontuzji) był duży. W 44 minucie po bramce byłej zawodniczki Pogoni, Aleksandry Kucharskiej różnica na korzyść gospodyń wynosiła już tylko 2 trafienia.

Końcówka spotkania należała do podopiecznych Adriana Struzika, którego wspierają: Łukasz Kalwa i Maja Marciniak. Trener mentalny szczecińskiego zespołu, która obchodziła tego dnia urodziny otrzymała doskonały prezent od zawodniczek. Pogoń Baltica wygrała 26:20 i zrównała się punktami z Vistalem Gdynia oraz MKS-em Selgros Lublin. Wszystkie wymienione drużyny mają po 16 oczek na koncie.

Maraton spotkań Pogoni Baltica trwa w najlepsze, a najbliższe spotkanie już w środę. Przeciwnikiem będzie niepokonana dotychczas ekipa Vistalu Gdynia, a w sobotę szczecinianki sprawdzą formę KPR-u Jelenia Góra. Oba mecze rozegrane zostaną w Szczecinie, w hali przy ul. Twardowskiego 12b.

relacjďż˝ dodaďż˝: adi1990

Superliga kobiet (2016/2017)
SPR Pogoń Szczecin MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
26 20
12-11-2016 16:00
Pogoń:Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 5, Zawistowska 5, Królikowska 4, Gadzina 4, Zimny 3/2, Szczecina 2, Yashchuk 2, Cebula 1/1
Karne: 3/4
Kary: Bancilon, Noga, Zimny, Zawistowska, Kochaniak (po 2 min.)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Despodovska 5/1, Kucharska 3/2, Szafnicka 3/2, Klonowska 2, Cieślak 2, Ivanović 2/2, Pesel 2, Jałoszewska 1
Karne:7/8
Kary:Sobińska, Kucharska, Pesel (po 2 min.), Klonowska ( 4 min.)

sędzia: Damian Godzina (Tczew), Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Delegat: Krzysztof Manyś (Poznań)

Dane pomogli uzupełnić: maggi, adi1990, adi1990 - dziękujemy