skryba1213
koszykówka / PLK Bengoro - 27.01.2020 22:52
Nowy zawodnik PGE Spójni
autor: spojniastargard.comHarry Froling jest młodym utalentowanym zawodnikiem mierzącym 211 cm i występującym na pozycji centra.

Zawodnik drugi sezon z rzędu reprezentuje barwy Adelaide 36ers w silnej lidze australijskiej NBL. Na parkiecie ostatnio spędzał średnio 14 minut zdobywając 7.21 pkt przy 49% skuteczności. W 2019 roku otrzymał nagrodę Debiutanta Roku ( NBL Rookie of the Year 2019 ) i w tym samym roku próbował swoich sił w NBA prezentując swoje umiejętności dla Utah Jazz, Sacramento Kings, Washington Wizards i Philadelphia 76ers. Harry dołączy do biało-bordowej drużyny zaraz po zakończeniu ligi australijskiej tj. po 12 lutego i powinien zaliczyć swój debiut na parkiecie już w meczu przeciwko WKS Śląsk Wrocław.
koszykówka / PLK royal447 - 26.01.2020 00:28
Przebłyski to za mało
Mimo walecznej postawy PGE Spójnia Stargard nie była w stanie zaskoczyć Anwilu Włocławek. Mistrzowie Polski odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu i pokonali stargardzian 110:84. Pierwsze dziesięć minut to intensywne tempo gry. Koszykarze obu zespołów rzucili aż 52 punkty. Gospodarze odskoczyli na początku na 3-5 punktów. Raymond Cowels trójką doprowadził do remisu 16:16, a kolejnym rzutem za trzy popisał się Jokūbas Gintvainis i było 19:16 dla gości. Włocławianie odpowiedzieli tym samym i do końca kwarty nie oddali prowadzenia. W drugiej kwarcie doszło do awarii zegara. Przerwa negatywnie odbiła się na koszykarzach PGE Spójni. Anwil zanotował serię 20:2 i zyskał wyraźną przewagę w meczu. Do przerwy stargardzianie przegrywali 54:39.
koszykówka / PLK skryba1213 - 23.01.2020 13:05
Kobel zawodnikiem Kinga
Jakub Kobel występuje na pozycji rozgrywającego. Urodził się we Wrocławiu i ma 21 lat. Obecny sezon Energa Basket Ligi rozpoczął w barwach MKS Dąbrowa Górnicza.

W latach 2014-2017 występował w WKK Wrocław. W sezonie 2017/2019 grał w Jamalex Polonii 1912 Leszno, ale w jego trakcie przeniósł się do Energa Basket Ligi i wcześniej wspomnianego MKS-u. Jakub ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2018 roku, razem z kadrą Biało-Czerwonych, zdobył złoty medal mistrzostw Europy U20 w dywizji B. W obecnym sezonie EBL zagrał w 16. spotkaniach w barwach MKS Dąbrowa Górnicza. Jego średnie zdobycze statystyczne to 5 punktów i 2 asysty. - Kuba, to młody, perspektywiczny i utalentowany zawodnik, który da nam więcej opcji w rotacji zespołu. Wzmocni pozycję numer jeden - mówi trener Łukasz Biela.
koszykówka / PLK royal447 - 10.01.2020 23:09
PGE Spójnia triumfuje w Gdyni
Niespodziankę w Gdyni sprawili koszykarze PGE Spójni Stargard. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali Asseco Arkę 97:82. Po wyrównanym początku, lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. Josh BosticLeyton Hammonds trójkami wyprowadzili miejscowych na prowadzenie 14:5. Gdynianie prowadzili grę. Przyjezdni mieli kłopoty z wykorzystywaniem rzutów za dwa punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się bezpieczną przewagą gdynian, 21:13. Stargardzianie wzięli się do pracy w drugiej części meczu. Raymond Cowels dwa razy trafił z dystansu, a Tomasz Śnieg dołożył dwa oczka. PGE Spójnia przegrywała wówczas już tylko różnicą trzech punktów.
koszykówka / PLK paulinus - 03.01.2020 13:49
King króluje na Pomorzu Zachodnim
autor: King SzczecinW Szczecinie jest radość. Nowy Rok zaczyna się od zwycięstwa i to nie byle jakiego. King pokonał w derbach PGE Spójnię Stargard. Wilki Morskie pokazały dobry basket i zasłużenie odniosły wygraną.
Wydawało się, że to podopieczni trenera Jacka Winnickiego lepiej weszli w spotkanie i skuteczniej opanowali nerwy. Zaczęli starcie od przechwytu i celnej trójki. Jednak po upływie kilku minut to King zaczął dochodzić do głosu. Zawodnicy trenera Łukasza Bieli byli piekielnie skuteczni z dystansu. Trafiał Dustin Ware, Thomas Davis i Dominik Wilczek. W pewnym momencie przewaga Wilków Morskich sięgnęła nawet 18 punktów.

koszykówka / PLK paulinus - 30.12.2019 11:24
Przegrana Kinga
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKolejne, ważne i przekonywające zwycięstwo i nareszcie przed własną publicznością odniósł zespół Polpharmy nad faworyzowanym Kingiem Szczecin 89:71.
Mecz rozpoczął się trojką gości, ale szybko Kociewskie Diabły odpowiedziały głównie akcjami Williamsa i zrobiło się 10:3 dla niezwykle zmotywowanych gospodarzy. Jednak w tym momencie pogoń Kinga i ich dobra gra, między innymi McCauleya, kończy pierwszą kwartę wynikiem 19:15 dla szczecinian.
W drugiej kwarcie King początkowo przez kilka minut kontrolował sytuację na parkiecie a Polpharma ambitnie kąsała gości i goniła wynik. I w końcu udało się , po serii 6:0 i sprytnych punktach Motylewskiego wychodzimy na prowadzenie 31:30! Do końca kwarty trwa wymiana punkt za punkt, ale po dwudziestu minutach i wolnych Prahla gospodarze prowadzą 37: 35.

koszykówka / PLK shooter - 29.12.2019 12:16
Zwycięstwo na koniec roku i początek serii
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LW ostatnim meczu w tym roku w 14 kolejce Spójnia Stargard pokonała u siebie MKS Dąbrowę Górniczą 84:70 i udanie zakończyła 2019 rok. Było to drugie z rzędu zwycięstwo biało bordowych, poprzednio pokonali oni w Radomiu HydroTruck 77:75.
Początek meczu należał do MKS-u, a dokładnie do najlepszego strzelca ligi - Dominica Artisa. Już w pierwszej kwarcie zdobył on 13 punktów, a jego MKS prowadził po 10 minutach 25:21. Na początku drugiej kwarty goście po rzutach osobistych Harrisa i Wattsa uzyskali najwyższe w sobotnim spotkaniu prowadzenie - 29:21. Trener stargardzian poprosił o przerwę i powoli gospodarze zaczęli odrabiać straty. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy po celnym rzucie De Leona był już remis 33:33. Ostatecznie na przerwę goście schodzili z jedno punktową przewagą (37:38)
koszykówka / PLK shooter - 27.12.2019 21:10
MKS Dąbrowa Górnicza na koniec roku
W najbliższą sobotę tj. 28.12. o godz. 16:00 Spójnia Stargard podejmie po świątecznej przerwie MKS Dąbrowę Górniczą. Będzie to ostatni mecz w tym roku dla obu ekip. Spójnia ma szansę po raz pierwszy w tym sezonie wygrać drugi mecz z rzędu, z kolei Dąbrowianie liczą na przerwanie swojej serii 6 meczów bez zwycięstwa.
W poprzedniej - 13 kolejce 20 grudnia Spójnia pokonała w Radomiu tamtejszy HydroTruck 77:75, a Dąbrowianie dzień później ulegli u siebie Polpharmie Starogard Gdański 74:84.