inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 22.02.2021 12:35
HMP: Pięć medali lekkoatletów
autor: paulinusW zakończonych w Toruniu lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski zawodnicy z Zachodniopomorskiego wywalczyli pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. W klasyfikacji województw Zachodniopomorskie zajęło czwarte miejsce.
W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Lisek (na zdj.), Michał Rozmys i Patryk Dobek. Największą niespodzianką w tym gronie był złoty medal Patryka Dobka, specjalisty w rywalizacji na 400 metrów przez płotki. Zawodnik MKL Szczecin na ostatnich metrach w biegu na 800 metrów wyprzedził zaskoczonego faworyta wyścigu Adama Kszczota i zdobył medal z najcenniejszego kruszcu.
autor: youtubeMateusz Rębecki bez większych problemów rozprawił się z Jose Barriosem w walce wieczoru gali FEN 32. „Chińczyk” ciężko znokautował Argentyńczyka w pierwszej rundzie i tym samym obronił pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej.

Polak szybko przeszedł do ataku i zamknął rywala pod siatką. Rębecki atakował niskimi kopnięciami i uderzeniami na głowę. Argentyńczyk kilkukrotnie trafił „Chińczyka”, ale ten nie pozwolił swojemu przeciwnikowi na przejęcie inicjatywy. Po jednym z mocnych ciosów Barrios padł znokautowany na deski. Mistrz doskoczył do leżącego rywala i zadał jeszcze jedno kończące uderzenie w parterze. Rębecki wygrał przez nokaut i dopisał do swojego rekordu trzynaste zwycięstwo w karierze. 28-letni Mateusz Rębecki w MMA występuje od 2014 roku i jego aktualny bilans walk wynosi 13-1.

inne / lekka atletyka paulinus - 18.02.2021 09:04
Rekord Rozmysa, Lisek się rozpędza
autor: kogutWiele wartościowych wyników osiągnęli lekkoatleci podczas mityngu Copernicus Cup, który odbył się wczoraj w Toruniu. Rekord Polski na 1500 metrów w hali poprawili w środę zarówno pochodzący z Polic Marcin Lewandowski - 3:35.71 a także Michał Rozmys (Barnim Goleniów) - 3:36.10, dla którego to była życiówka. Lewandowski był drugi a Rozmys czwarty. Dotychczasowy rekord Polski wynosił 3:36.50 i należał do 'Lewego' od 2019 roku.
inne / boks
inne / boks Bengoro - 17.02.2021 20:53
Sportowa sobota z MMA
autor: fen-mma.comReprezentanci Berserkers Team Szczecin Mateusz (Chińczyk) Rębecki oraz Wojciech 'Kulkinio' Janusz wystąpią podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night, która odbędzie się 20 lutego 2021 r. w Warszawie.

Pojedynek Rębeckiego (11-1, 6 KO, 4 SUB) będzie walką wieczoru, a jego rywwalem będzie Argentyńczyk Jose “EL Terrible” Barrios (11-1, 7 KO, 2 SUB). 'Chińczyk' jest niepokonany w FEN i może pochwalić się serią dziewięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. Podczas FEN 27 w Szczecinie pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Magomeda Magomedova. Wcześniej walczył w Chinach i tam rozbił faworyzowanego Brazylijczyka, Kaika Brito. Gryficzanin w 1. odsłonie uszkodził żebra Daguira Imavova na FEN 23, przez co Francuz nie wyszedł do 2. rundy. W 2020 roku rozprawił się już w premierowej rundzie z Fabiano Silvą, którego pokonał przez techniczny nokaut.
inne / lekka atletyka paulinus - 13.02.2021 09:23
Lisek czwarty w Łodzi
autor: szlemielPiotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął czwarte miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas Orlen Cup w Łodzi. Tyczkarz, który na początku tygodnia wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, tym razem pokonał poprzeczkę na wysokości 5.72. Wygrał Sam Kendricks. Dwukrotny mistrz świata i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro z rezultatem 5.86, wyprzedził Filipińczyka Ernesta-Johna Obiena, który zakończył konkurs z takim samym rezultatem i ustanowił rekord Filipin. Trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Brazylijczyk Thiago Braz (5.80).
inne / lekka atletyka paulinus - 13.02.2021 09:16
Dobek i Rozmys z minimami na HME
autor: paulinusPodczas sprawdzianu PZLA w Arenie Toruń Michał Rozmys i Patryk Dobek wypełnili w biegu na 800 metrów minima PZLA na halowe mistrzostwa Europy. W pierwszym biegu na tak długim dystansie od 12 lat Patryk Dobek (MKL Szczecin) uzyskał na 800 metrów 1:47.23 i zwyciężając wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy. Drugi na mecie Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) osiągnął 1:47.62 i także zapewnił sobie prawo startu w europejskim czempionacie.
inne / lekka atletyka paulinus - 11.02.2021 11:36
Lisek z minimum na HME
autor: paulinusPokonując w drugiej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.74 Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wypełnił podczas mityngu World Indoor Tour Gold w Liévin minimum na halowe mistrzostwa Europy.
Rekordzista Polski w pierwszych skokach zaliczył 5.45 i 5.60. Udana druga próba na 5.74 oznaczała dla Liska wypełnienie minimum na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu. Później podopieczny Marcina Szczepańskiego bez powodzenia atakował 5.80. Lisek konkurs zakończył na czwartym miejscu. Wygrał Armand Duplatnis, któremu do triumfu wystarczyła udana próba na 5.86. W obliczu strąceń Chrisa Nilsena i Renaud Lavillenie na 5.92 Szwed zrezygnował z atakowania tej wysokości.
inne / lekka atletyka paulinus - 08.02.2021 18:27
Rozmys z minimum
autor: paulinus Michał Rozmys (Barnim Goleniów) zajął szóste miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mityngu w Metz (World Athletics Indoor Tour Silver). Bieg wygrał Etiopczyk Selemon Barega, który z wynikiem 3:34.62 został liderem światowych tabel. Rozmys ukończył wyścig z czasem 3:39.48 i wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. Minimum wypełnił także pochodzący z Polic Marcin Lewandowski, który na mecie był czwarty - 3:39.06.