inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 18.09.2020 14:48
Zapraszamy na trybuny - lekkoatletyczne emocje
autor: ksNajbliższy weekend zapowiada się pełny słońca i emocji na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej 20 w Szczecinie. Finały Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski z najlepszymi polskimi lekkoatletami, paraolimpijczykami, rekordzistami świata rozpoczną się od konkurencji technicznych w sobotę, 19 września o godz. 10:00 (pchnięcie kulą, rzut dyskiem). Oficjalne otwarcie zawodów o 14:00, a po tej godzinie rozpocznie się skok wzwyż i skok w dal. Następnie konkurencje biegowe na 100, 400 i 1500 m. Niedziela, 20 września to już od 10:00 rzut oszczepem, rzut maczugą, a także konkurencje biegowe na 200 i 5000 m.
inne / football amerykanski
inne / football amerykanski PatrykF - 17.09.2020 19:58
Armada Szczecin wciąż na fali
autor: Weronika NowogórskaW miniony weekend nasza drużyna Futbolu Amerykańskiego rozegrała swój drugi turniej. W ramach rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego tym razem nasza ekipa zawitała do Zielonej Góry, gdzie zmierzyła się z drużynami Miners Wałbrzych oraz gospodarzami Watahą Zielona Góra.
Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Miners Krause Wałbrzych. Pewne zwycięstwo 24:0 było znakomitym otwarciem turnieju dla szczecińskiej ekipy.
W kolejnych zawodach gospodarze Wataha Zielona Góra wygrali po zaciętym spotkaniu 22:17 z ekipą z Wałbrzycha i mogliśmy na koniec turnieju cieszyć się szlagierem bieżących rozgrywek - starciem 2 niepokonanych zespołów ARMADY Szczecin i miejscowej Watahy.
inne / ?eglarstwo
inne / ?eglarstwo paulinus - 17.09.2020 14:10
YKP Gdynia Mistrzem Polski!
autor: sail.szczecin.eu Załoga Yacht Klubu Polski Gdynia triumfowała w klasyfikacji końcowej Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zdobywając złote medale Klubowych Mistrzostw Polski. Ostatnią rundę Ekstraklasy rozegraną w Świnoujściu wygrała załoga Yacht Club Gdańsk (YCG) utrzymując srebrny medal Mistrzostw Polski. Podium Ekstraklasy uzupełniła załoga Giżyckiej Grupy Regatowej (GIZ).

Po 3 rundach Ekstraklasy, załoga YKP Gdynia prowadziła w rankingu z komfortową przewagą 4 punktów nad Yacht Clubem Gdańsk i Giżyckiem. Wydawało się, że walka potoczy się tylko o srebrny medal bo obie załogi dzielił tylko punkt różnicy, co powodowało że ten kto zakończy ostatnią rundę wyżej, awansuje na drugie miejsce w Mistrzostwach Polski.

inne / lekka atletyka paulinus - 15.09.2020 08:01
Tyczka na Wyspie Grodzkiej już dziś. Lisek zaprasza
Lisek i Przyjaciele To profesjonalne sportowe zawody zorganizowane z myślą o najmłodszych Tyczkarzach i Tyczkarkach. Juniorzy będą mieli możliwość zmierzyć się z kolejnymi wysokościami i powalczyć o nagrody. Piękna panorama Szczecina widoczna doskonale z Wyspy Grodzkiej stanowić będzie wymarzone tło do zawodów organizowanych przez reprezentanta OSOT w Szczecinie Piotra Liska - Wicemistrza Świata, Rekordzisty Polski, brązowego medalisty Mistrzostw Europy. Zawody rozegrane zostaną 15 września. Oficjalna część rozpocznie się o godz. 17:00, wydarzenie prowadzić będzie Jarosław Marendziak.
inne / lekka atletyka paulinus - 14.09.2020 09:28
Lisek drugi w Berlinie
autor: szlemielPiotr Lisek Szczecin zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce w niedzielnym mityngu ISTAF Berlin 2020 (World Athletics Continental Tour Silver).
Piotr Lisek po pokonaniu w pierwszej próie 5.82 trzykrotnie bez powodzenia atakował jeszcze 5.91 Z tą wysokością uporał się tylko Szwed Armand Duplantis, zwycięzca zawodów. Drugi z naszych tyczkarzy, Paweł Wojciechowski, był ósmy dzięki zaliczeniu 5.42.
inne / lekka atletyka paulinus - 13.09.2020 18:43
U-20: Medale lekkoatletów
autor: Krzysztof Grzeszkowiak /KoGut/Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin) zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas odbywających się w Radomiu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-20. Szczecinianka uzyskała rezultat 4:41.22 i uległa tylko Klaudii Kazimierskiej i Zuzannie Bronowskiej. Drugie miejsce w konkurencji chodu na 10.000 metrów przypadło Kindze Waleriańczyk ( KMKL Sztorm Kołobrzeg). Z czasem 53:53.95 wygrała Patrycja Oller (MLKS Nadwiślanin Chełmno). Czas zawodniczki z Kołobrzegu to 54:08.15.
inne / lekka atletyka paulinus - 11.09.2020 22:41
Lisek wygrywa w Poznaniu
autor: paulinusPiotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2020, który odbył się w piątek na stadionie Golęcin. Lisek pokonał wysokość 5.72, próbował jeszcze pokonać poprzeczkę na wysokości 5.80, ale bezskutecznie. Drugie miejsce zajął Robert Sobera a trzecie Amerykanin Matt Ludwig. Obaj panowie skoczyli 5.52. Paweł Wojciechowski nie pokonał żadnej wysokości.
inne / karate
inne / karate paulinus - 10.09.2020 10:15
Puchar Świata w karate rusza w Szczecinie
autor: plakatOd czwartku do niedzieli potrwają zawody Pucharu Świata w Karate WUKF. Pierwotnie miała to być impreza rangi Mistrzostw Świata, ale w związku z pandemią koronawirusa do Szczecina nie mogliby przyjechać reprezentanci wszystkich krajów. Finalnie do stolicy Zachodniopomorskiego mają zawitać przedstawiciele piętnastu krajów. Dla kibiców impreza, która odbędzie się w Netto Arenie będzie miała charakter pół zamknięty. Co to oznacza? Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć zmagania karateków na żywo będą to mogli zrobić jedynie w czwartek w godzinach 9-16, po zakupieniu biletów. Przy wejściu do Netto Areny będzie mierzona temperatura. Osoby z temp. 38 stopni Celsjusza i wyższą nie będą wpuszczane do środka (w takim przypadku bilet nie podlega zwrotowi).