inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 23.11.2020 19:10
Daria Parada Mistrzynią Europy
Dwukrotnie w niedzielny wieczór rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego w hali w czarnogórskiej Budvie - Mistrzyniami Europy Juniorek w boksie zostały Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin). W pojedynkach finałowych obie reprezentantki Biało-Czerwonych wygrały z Rosjankami - Alexas Kubicki z Anastazją Kirienko, a Daria Parada z Margaritą Zujewą, mając rywalkę liczoną w drugiej rundzie. Daria Parada pokonała Rosjankę Zujewą także przed 2 laty w walce o złoto ME kadetów. W Budvie pięściarka Skorpiona miała liczoną także półfinałową przeciwniczkę Ukrainkę Raisę Piskun.
inne / inne sporty paulinus - 23.11.2020 18:52
Medale rozdane
autor: AR BonoDamian Durkacz (63 kg) i Oskar Safarian (+91 kg) zdobyli złote medale dla Concordii Knurów, a Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Daniel Adamiec (81 kg) - dla RUSHH Kielce podczas gali finałowej 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Wałczu. Po tytuły sięgnęli też m.in. Dominik Kida (69 kg, RKB Wisłok Rzeszów) i Mateusz Bereźnicki (91 kg, BKS Skorpion Szczecin).
- Bardzo dziękuję zawodnikom za super walki w finale. To były pojedynki na wysokim poziomie
- mówił Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego na antenie TVP Sport.

inne / p3ywanie
inne / p3ywanie paulinus - 23.11.2020 18:46
Zaborowski na podium podczas Grand Prix Poznania
autor: Andrzej SzkockiFilip Zaborowski (MKP Szczecin) zajął drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym podczas zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu, które odbyły się w Poznaniu.. Zaborowski zajął także trzecie miejsce w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. Rywalizację wygrał Dawid Szwedzki przed Dominikiem Bujakiem. Szczecinianin był również trzeci na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Tu zwyciężył Bartosz Piszczorowicz a drugi był Jakub Majerski. Dla pływaka był to ostatni sprawdzian przed grudniowymi Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów.
inne / inne sporty paulinus - 18.11.2020 09:56
Zawodnicy Startu Szczecin z nominacjami
autor: start.szczecin.plPolski Komitet Paraolimpijski ogłosił zawodników nominowanych w 2. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Internauci wybierają najlepszego sportowca, trenera, wydarzenie i organizację sportową roku. Głosowanie na platformie potrwa 14 dni - do 22 listopada. Wśród dziesięciu nazwisk nominowanych w kategorii sportowiec znalazło się czworo zawodników Startu Szczecin. Są to wioślarze Jolanta Majka w parze z Michałem Gadowskim oraz Natalia Partyka i Patryk Chojnowski (tenis stołowy). Wśród trenerów nominowany został Tomasz Kaźmierczak a w kategorii organizacji sportowych Start Szczecin.
inne / tenis
inne / tenis paulinus - 18.11.2020 09:43
Zwycięstwo w deblu
autor: maggiZawodniczka AT Promasters Szczecin, Basia Straszewska, zajęła I miejsce w grze podwójnej podczas turnieju OTK U16 w Toruniu. Basia oraz jej partnerka, Maria Głowacka / Toruński Klub Tenisowy Idea Sport, były bezkonkurencyjne wygrywając trzy mecze bez straty seta. W finale pokonały parę D. Podhajecka/ J. Strzelecka 64 60.🔥💪
Nasza zawodniczka bardzo dobrze zaprezentowała się również w singlu. Basia awansowała do półfinału i na tym etapie przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju, Sonią Pieczyńską.
inne / p3ywanie paulinus - 16.11.2020 11:30
Udało się! Winter Polish Open 2020
autor: ksi start szczecinKoniec emocji na szczecińskiej Floating Arenie, nasza najważniejsza impreza roku zakończona. Ranking medalowy dla Startu Wrocław (68. medali), drugie miejsce dla Startu Białystok (54 medale), trzecie dla LKS Gol-Start Częstochowa (50 medali), a szczeciński KSI START na miejscu 4. zdobywając medali 29. na 22. uczestniczące drużyny. Najlepszy wynik punktowy w gronie kobiet osiągnęła Oliwia Jabłońska (Start Wrocław), 904 pkt. Drugą kobietą z najwyższą liczbą punktów została Joanna Mendak (Start Białystok), 830 pkt. Trzeci wynik kobiecy osiągnęła Zuzanna Boruszewska (UKS SP 149 Łódź), 789 pkt. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Michał Golus (MKS Wodnik Radom), 910 pkt. Drugi wynik osiągnęli ex aequo Alan Ogorzałek (Start Wrocław) i Kamil Rzetelski (Szansa Start Gdańsk), 891 pkt. Tuż za nimi uplasował się Igor Hrehorowicz (Start Wrocław), 890 pkt.
inne / inne sporty Bengoro - 14.11.2020 22:53
Udana obrona pasa Narkuna. Porażka Materli

„Żyrafa” okazał się lepszy Ivana Erslana w drugiej najważniejszej walce gali KSW 56 w Łodzi. Polak pokonał pretendenta przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie.
Zawodnicy rozpoczęli pojedynek od ostrożnych wymian w stójce. Narkun zajął centralną część klatki, natomiast Erslan aktywniej pracował na nogach. W początkowej fazie walki z obu stron padały pojedyncze uderzenia, Tomasz i Ivan starali się wyczekać przeciwnika. Narkun chętnie korzystał z kopnięć, atakował wykroczną nogę oraz korpus Chorwata. Erslan skracał dystans z mocnymi ciosami, część z nich dochodziła do głowy mistrza, zwłaszcza w końcówce pierwszej rundy.
autor: Fundacja GryfusNa Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy przybyło ponad 50 rowerzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Ograniczenie ilości uczestników wynikało z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Rowerzyści gromadzili się na Wałach Chrobrego przy siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus skąd co kilka minut wyruszali w grupach maksymalnie 5-osobowych.
Po pokonaniu kilku kilometrów rowerzyści docierali na plac Szarych Szeregów przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalsza trasa zależała już od przygotowania kondycyjnego danej grupy rowerzystów. Organizatorzy rajdu przygotowali dla uczestników wydarzenia trasę o dystansie 102 kilometrów dla uczczenia 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproponowana trasa prowadziła m.in. przez Wołczkowo, Dobrą, Buk, Dobieszczyn, Nowe Warpno, Warnołękę, Trzebież i Police. Zakończenie rajdu miało miejsce na Wałach Chrobrego. Rajd rowerowy był nawiązaniem do tradycji zapoczątkowanej przed laty na Pomorzu Zachodnim przez grupę „Szczecin na rowerach”.